Rezultate te kerkimit per termin: +Federat

Total: 3532
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Do t krijohet nj federat e majt?

PS-ja dhe PSD-ja fillojn procesin pr bashkimin n nj federat t majt. Kryetari i PSD-s, Sknder Gjinushi sht sht pritur nga kryetari Edi Rama dhe nj grup antarsh t kryesis s PS-s. Si raporton nj e prditshme n kryeqytet, qllimi i takimit ishte jo vetm diskutimi pr situatn brenda gjirit opozitar, por edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.692Z

Ministri Shala uron federatën Kick-Boksit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Shala, me rastin e pranimit me të drejta të plota të Federatës të Kick-Boksit të Kosovës në Federatën Ndërkombëtare të Kick-Boksit uron drejtuesit e Federatës dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.031Z

Deklaratat raciste, UEFA pezullonpresidentin e Federatës Italiane

Organizimi më i Lartë i Futbollit Europian, UEFA ka pezulluar për 6 muaj presidentin e Federatës Italiane të Fubtollit, Carlos Tavecchio pas frazave raciste që bëri në muajin korrik.Presidenti i ri i Federatës së Futbollit të Italisë nuk do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.264Z

MKRS ndihmon Federatën e Tenisit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) i ka ndarë pesë mijë euro për Federatën e Tenisit të Kosovës (FTK), me qëllim të mbështetjes financiare për rregullimin e infrastrukturës në këtë sport. Nënshkri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.627Z

Itali, hetim kandidatit për federatën e futbollit

Ka marrë një rrjedhë krejt tjetër gara për kreun e Federatës Italiane të Futbollit. Nga një kandidat favorit për të marrë presidencën e Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio, i ka "hapur gropën" vetes me një gaf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.778Z

Kosova, anëtare e Federatës Evropiane të Hendbollit

KOSOVE-Federata Evropiane e Hendbollit ka vendosur që t’i japë Federatës së Hendbollit të Kosovës anëtarësinë e plotë në këtë mekanizëm. Në takimin në Dublin, shumica e vendeve anëtare kanë votuar n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.765Z

Presidentja Jahjaga mbështeti Federatën e Peshkatarëve sportivë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim një delegacion të Federatës së Peshkatarëve sportivë e rekreativë të Kosovës, të udhëhequr nga kryetari Arjanit Slamniku, i cili i dorëzoi Presiden

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama