Rezultate te kerkimit per termin: +Federica +Mogherini

Total: 962
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.475Z

Federica Mogherini, udhëtim në një tokë të minuar në Ballkan

Nga Enver Robelli Në prag të vizitës në Mal të Zi, Maqedoni, Bosnjë, Serbi, Shqipëri dhe Kosovë shefja e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini tha: «Për Bashkimin Europian puna me Ballkanin perëndimor, një rajon në zemër të Europës, është prioritet kyç. Unë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.483Z

Dje, Çadra e Saliut u shkatërrua nga Federica Mogherini

Nga Spartak Ngjela   Dje, Çadra e Saliut u shkatërrua nga Federica Mogherini, domethënë nga Bashkimi Europian. Por, çfarë ndodhi, dhe cilat do të ishin pyetjet që do të ngriheshin në këtë rast, për të provuar shkallmimin e Çadrës Sali? Le ta fillojmë me kërkesat e Çadrës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.358Z

Federica Mogherini më 25 Mars viziton Kosovën

Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme, do të vizitojë Kosovën në 25 Mars. Mediat kosovare raportojnë se nuk dihet ende axhenda e qëndrimit të saj, por një prej çështjeve që do të diskutohen e konfirmoi më herët gjatë fjalimit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.132Z

Federica Mogherini: Jo zgjidhje ushtarake në Siri

Jo zgjidhje ushtarake në Siri. Mënyra e vetme për t’i dhënë fund konfliktit është dialogu politik. Kështu ka deklaruar shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini pas takimit me Ministrin e Jashtëm të Algjerisë gjatë një konference të përbashkët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.735Z

Zëvendëskryeministri Peleshi pret Ministren e Punëve të Jashtme të Italisë Federica Mogherini

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi priti sot Ministren e Punëve të Jashtme të Italisë, SH.S.ZNJ Federica Mogherini. Zëvendëskryeministri e vlerësoi vizitën e Ministres së Punëve të Jashtme të Italisë si një tregues të nivelit të shkëlqyer të marrëdhënieve e partneriteti strateg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.429Z

Federica Mogherini shefja e re e Politikës së Jashtme në BE, zëvendëson Ashton

BRUKSEL- Tashmë u konfirmua! Federica Mogherini zgjidhet shefe e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian. Lajmi për emërimin e Mogherinit në postin e ministres së Punëve të Jashtme të BE-së u bë i ditur nga presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.271Z

Mesazhet e kryediplomates Federica Mogherini

brbrPerfaqesuesja e Larte per Politiken e Jashtme dhe te Sigurise ne Bashkimin Europian Federica Mogherini mberriti ne parlamentin shqiptar me mesazhe te qarta per politikanet shqiptare te cilet ende nuk po gjejne gjuhen e bashkepunimit per nje prej reformave me te rendesishme sic eshte reforma ne d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama