Rezultate te kerkimit per termin: +Fenomeni

Total: 9206
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.681Z

Fajdet, fenomeni po shtohet

Biznesi i bën apel qeverise qe te marre masat e duhura ne mënyre qe te zhduket fenomeni i fajdeve. Ne një njoftim për mediat, Konfindustria thotë se nga te dhënat qe ka nga bizneset anëtare te saj, situata e huamarrjes informale është ne rritje dhe po behet shqetësuese, raporton Vizion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.207Z

Debuton fenomeni

Supertalenti norvegjez, Martin Odegaard ka shënuar një rekord të ri në futboll. Fenomeni norvegjez ka debutuar me përfaqësuesen e Norvegjisë me vetëm 15 vjet që ka. Odegaard madje luajti për 90 minuta në miqësoren ndaj Emirateve Arabe. Skua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.535Z

Fenomeni i çuditshëm Ramsey

Whitney Houston, Steve Jobs, Muammar Gaddhafi e Osama bin Laden – të gjithë këta kanë vdekur pasi Aaron Ramsey ka shënuar gol. Një koiçidencë e pabesueshme ka ndodhur pas golave të realizuara nga ana e mesfushorit të Arsenalit. Me të shënuar gol ai, të nesërmen ose pas disa ditës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.223Z

Fenomeni “PI-PO”

Arben Malaj Thelbi i këtij fenomeni,  "pessimism in-pessimism out" ndoshta karakterizon më mirë politikën e sotme shqiptare. Ky fenomen Rrënjët e Violencës. "Pasuri pa punë. Dije pa karakter. Tregti pa moral. Shkencë pa humanizëm.Lavdi pa sakrifica.Politikë pa pri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.806Z

Fenomeni në versionin XXL

Nga Express më 29 korrik 2011 në ora 08:26 Ronaldo, ish-futbollisti brazilian që na ka mrekulluar në fushën e lojës me golat dhe driblimet e tij, pas tërheqjes përfundimtare nga futbolli ka nisur “rrumbullakosjen”. Në shoqërinë e të fejuarës Maria Beatriz Antony, ‘Fen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.484Z

Fenomeni Laetitia Casta

Gazeta ShqipKa tre fëmijë, është një super modele, ka interpretuar role dramatike dhe brilante, bën kinema dhe teatër, është Marianne, imazhi i Francës dhe Urdhri i kavalierit i artit dhe i letërsisë franceze, po ashtu anëtare e jurisë në festivalin filmit në Venecia. Laetitia Casta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.946Z

FENOMENI I ALBANIZIMIT REAL NË BALLKAN

Fenomeni i albanizimit real në Ballkanin Perëndimor, tashmë është kthyer në një fakt historik.l. Ka filluar dhe po vijon me shpërthim njohja e gjuhës shqipe, kudo në botën shqiptare të Ballkanit Perëndimor. Mali i Zi më në fund e pranoi ligjërisht gjuhën shqipe si zyrëtare, thuajse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama