Rezultate te kerkimit per termin: +Festa

Total: 9421
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.343Z

Festa e Kthimit

Njeriu vetjak dhe bashkësia njerëzore nuk bëjnë dot pa festa familjare.Ditë të shenjta kanë të gjitha besimet fetare.As shteti nuk mund të ndërthurë interesat e tij me ato të shtetasve të vet pa festa zyrtare.Të katër palët, individi, bashkësia, feja dhe shteti, për gjatë asaj që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.745Z

Berat, festa e gjethes

Vajza të veshura me kostume popullore që mbledhin gjethet e para të hardhive të rrushit për gatimin e japrakëve, valle popullore, muzikë e urime për prodhime sa më të mbara. Kjo ka qenë atmosfera e festës së gjethes, festës më të veçantë që zhvillohet në këtë rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.786Z

Festa e sheqerit ne Maliq

brbrNe Maliq eshte organizuar festa e embelsirave Ne kete feste amvisat e qytetit juglindor marrin pjese me embelsira te pergatitura nga vete ato per ruajtjen e tradites dhe percimin e saj tek brezat e rinj Festa e sheqerit ne Maliq eshte nje tradite e ruajtur nga Kombinati i sheqerit qe tani nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.833Z

Festa e Tetorit ne Gjermani

OCTOBER FESTshte festa me e madhe dhe me popullore ne bote ku birra derdhet lume deri ne oret e para te mengjesit tjeter ne nje Luna Park gjigant ne Monako. Tre fundjavat e te ashtuquajtures Festa e Tetorit nisur qe me 17 shtator kete vit jane perjetuar disi ndryshe. 2 prej tyre kete vit jane qua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.024Z

Festa e Digitalb

“Digitalb”, platforma e pare televizive dixhitale ne Shqiperi, shenoi vitin e 5-te te transmetimit. Festa e pervjetorit te peste te punes filloi ne shkallet e Universitetit te Tiranes ku videoprojektore te medhenj transmetonin ne murret e universitetit spotin publicitar te &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.963Z

Festa dhe festja

• Edmond TupjaNuk ka as më të voglin dyshim që të gjithë shqiptarët, të rritur e të vegjël, e dinë fort mirë kuptimin e fjalës “festë”, prandaj nuk e gjykoj të nevojshme t’i drejtohem fjalorit të gjuhës shqipe për t’u kujtuar atyre përkufizimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.473Z

FOTOT plot humor: Festa e kungulleshkave

Kungulli është një simbol i festës së Hallouinit. Më poshtë po ju sjellim disa prej fotove më interesante dhe me humor që njerëzit kanë shpërndarë në rrjet.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama