Rezultate te kerkimit per termin: +Fierit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.786Z

Rrugët e Fierit pa identitet

14/05/2005  Lista ngelet në arkiv FIER - Rrugët e qytetit të Fierit, ende pa identitet, pasi emërtimi i tyre, edhe pse është miratuar zyrtarisht nga Këshilli Bashkisë Fier, duket se ka mbetur peng i hartave fotografike të qytetit të Fierit që ende nuk janë vënë në dispozicio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.180Z

Invalidet e Fierit pa paga

Invalidet e Fierit pa paga E shtune 12 Janar 2013 1255 p styletext-align justify p Invalidet e Fierit pa paga p p Rreth 5 mije invalide ne qarkun e Fierit nuk perfitojne prej tre muajsh shumen e te hollave qe ju takon sipas ligjit Vete kreu i shoqates se invalideve te punes ne Fier R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.839Z

Profili i Qarkut te Fierit

Qarku i Fierit numeron nje popullsi prej 374.948 banore. Ky qark ka gjithsej 6 bashki duke perfshire, Fierin, Patosin, Roskovecin, Lushnjen, Divjaken, Ballshin si dhe 36 komuna. Me shume se gjysma e popullsise jane perqendruar ne zonat rurale pasi perllogariten 252.127 banore te cilet je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.964Z

Dy mbledhje per qarkun e Fierit

E marte 18 Dhjetor 2012 1353   Dy mbledhje per qarkun e Fierit Pavaresisht apeleve te nderkombetare per zgjidhje politika thellon konfliktin per ceshtjen e qarkut te Fierit. Paraditen e se martes ne te njejten ore por ne ambiente te ndryshme jashte institucionit te qarkut jane zhvilluar dy m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.509Z

FOTOT/ Rama prezanton rilindjen e Fierit

Kryeministri Rama ka publikuar disa foto në FB ku prezanton atë që ai e quan “Rilindja” e Fierit. “Një tjetër kantier i madh i financuar nga Programi Kombëtar i Rilindjes Urbane, në vazhdën e punës së jashtëzakonshme që po bëhet me ritëm të lartë, në Bashkinë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.890Z

Largohet drejtori i Policisë së Fierit

Gazeta ShqipZëvendësimet Mërgim Hoxhaj zëvendësohet nga Arjan Boxhaj Drejtori i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, ka ndryshuar kryepolicin e Fierit. Mërgim Hoxhaj largohet nga detyra pas disa ngjarjeve të rënda në këtë qytet dhe në vend të tij emërohet Arjan Boxhaj, i cili ka drejtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.582Z

Muzeu Historik i Fierit

Objektet dhe godina ne rrezik Fondi i antikuareve te Muzeut Historik te Fierit kerkon restaurim te menjehershem. Apeli i specialistit Nuri Plaku vjen per te disaten here. Librat me i vjetri prej tyre i perket vitit 1831 por edhe objekte te ndryshme me mjaft vlere per historine e zones jane ne rrezik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama