Rezultate te kerkimit per termin: +Fierz

Total: 580
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.818Z

Tragetet Fierzë-Koman-Fierzë, ndryshojnë ditët e udhëtimit

TIRANË- Tragetet e linjës Fierzë-Koman-Fierzë kanë ndryshuar ditët e udhëtimit. Shkak për këtë ndryshim është bërë rikonstruksioni i trageteve. Kështu që njoftohen të gjithë udhëtarët se ditët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.619Z

Reshjet, niveli në hidrocentralin e Fierzës rritet me 8 metra

TIRANË- Reshjet e rëna ditët e fundit kanë rritur nivelin në hidrocentralin e Fierzës, i cili prej disa ditësh nuk prodhon energji elektrike. Në Fierzë niveli është rritur me 8 m, duke shkuar në kuotën 281.7 m, por sipas specialist&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.162Z

Mbyllen agregatet e FierzësKESH: Importojmë shumë energji

TIRANË - Bilanci i energjisë elektrike duket se po shkon ndjeshëm në favor të importeve. Drejtori i përgjithshëm i Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare, Engjëll Zeqo, deklaroi se aktualisht po konsumohen 18-19 milionë kilovatorë energji n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Fierz, rritet niveli i prurjeve n hidrocentral

Niveli i prurjeve t lumit Drin vazhdon t jet i madh cka kat mundur q depozitimet n Hidrocentralin e Fierzs t rriten. Aktualisht, niveli i ujit sht 267.5 metr, ose 22.5 metra m pak se niveli maksimal arritur ndonjher. Sipas KESH-it, kjo ka rritur prodhimin e energjis elektrike n vend. Koorporata Ene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.904Z

Fierzë, arrestohen dy vëllezërgodasin me grushta policin

TROPOJE - Një debat në postbllokun e policisë rrugore është bërë shkak i arrestimit nga policia të dy vëllezërve Hasanaj. Debaiti që nisi vetëm me fjalë, përfundoi me grushta drejt punonjësit të rendit. Ata quhen Azem dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.923Z

Ndërpriten shkarkimet nga HEC-i Fierzës

Pukë- Në HEC-in e Fierzës kanë rënë prurjet dhe kjo ka bërë që të ndërpriten shkarkimet nga portat. Aktualisht prurjet në hidrocentralin e Fierzës janë 600 metër kub për sekond. Hidrocentrali është në kuot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.207Z

Fierzë, reshjet e ditëve të fundit rrisin prurjet

FIERZË- Rreshjet e ditëve të fundit kanë rritur me 2 metra nivelin e ujit në Fierzë, si dhe kanë shtuar prurjet. Nga të dhënat e Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare rezulton se niveli i Fierzës llogaritet në 260.3 metra, ndërsa pru

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama