Rezultate te kerkimit per termin: +Filip +Val

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.114Z

NATO pezullon operacionet me forcat afgane

Koalicioni i udhëhequr nga NATO në Afganistan tha se vendimi për të pezulluar operacionet e përbashkëta me forcat afgane është “i përkohshëm” dhe është si reagim ndaj “kërcënimit aktual”. Sekretari britani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.146Z

Redaksia që nuk ekziston më

Betejat kulturore të zhvilluara me anë të humorit. Ata vranë një mënyrë të menduari. Charlie Hebdo. Kati i poshtëm i redaksisë së gazetës, gjendet tek nr.10 në rrugën "Nicolas-Appert", një aks i ngushtë dhe i shkurtër në distriktin e XI të Parisit, vetëm pak hapa larg nga Basti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.176Z

Thoma Miço: Vangjel Dule, duke u bërë beniamin i Edi Ramës, po përçan komunitetin grek

31-03-2011 / Gazeta 55 Ish-deputeti i Partisë së Bashkimit për të Drejtat e Njeriut, dhe një nga themeluesit e OMONIA-s, Thoma Miço, vëren se aleanca ‘Rama-Dule’ po përçan komunitetin grek në vendin tonë. Angazhimi i Vangje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.779Z

Leka i Madh, grindjet për heqjene monumentit nga qyteti i Shkupit

TIRANE - "Evropa shkruajnë e thonë, ç'është kjo që dëgjojmë? Bëhet… debat në BE”: janë mbërthyer keqas grekë e maqedonas, kush e kush të shqyejë  ndonjë copë sa më të madhe nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.721Z

Kryeministri Berisha inauguron Pallatin e Kulturës në Kamëz, investim me vlerë 225 milion lekë  

Kryeministri Berisha ishte sot në mesditë mes qytetarëve të Kamzës, me të cilët inauguroi Pallatin e Ri të Kulturës, një qendër moderne argëtimi, me vlerë investimi 225 milione leke. Kjo qendër e standardeve nga më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.200Z

Kryeministri Berisha përshëndet paradën e Forcave të Armatosura Shqiptare  

Kryeministri Berisha përshëndeti sot në mbrëmje paradën e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, në sheshin “Skënderbe”, për celebrimin e 100 vjetorit të Pavarësisë.  Parada u ndoq nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.098Z

Kolë Kamsi, punëtor i palodhur në lëmin e arsimit e kulturës kombëtare

21-02-2013 / Gazeta 55 Personalitete të shkencës dhe të kulturës shqiptare Figura e Kolë Kamsit në historinë e kulturës kombëtare shqiptare njihet si ajo e një personaliteti shkencor dhe letrar, historian, filolog, gjuhëtar, folklorist,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama