Rezultate te kerkimit per termin: +Fillimisht

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.710Z

Universitetet, Tafaj: Fillimisht do të akreditohen privatët

Procesi i vlerësimit të universiteteve do të nisë me ato private, ndonëse në këtë garë janë përfshirë edhe institucionet e arsimit të lartë publik. Deklarata është bërë dje nga vetë ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj gjatë një takimi me akademikë edhe nga vendet e rajonit, të o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.682Z

Thaci: EULEX te shtrihet fillimisht ne veri

Shefi i qeverise se Kosoves, Hashim Thaci kerkon se EULEX te vendoset fillimisht ne veri te Kosoves. Kryeministri Thaci, theksoi se eshte i ndergjegjshem per situaten komplekse ne veri te vendit, por kjo gjendje eshte e patolerueshme.Zedhenesja e misionit, Karen Limdal, duke sqaruar se m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.656Z

Borxhet ndaj biznesit, Ahmetaj: Fillimisht po shlyhen faturat e vjetra

TIRANE-Qeveria ka nisur shlyerjen e borxheve ndaj bizneseve. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe sipërmarrjes Arben Ahmetaj ka deklaruar se pagesa e detyrimeve po behet sipas radhës së krijimit të tyre, ku fillimisht do të shlyehen faturat e vjetra. “ Ka filluar në fakt pagesa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.481Z

Fillimisht demokratë, pastaj liberalë

  Nga Mustafa Nano Në pamje të parë të jepet përshtypja, se në debatin politik shqiptar lidhur me rihapjen e kutive të votimit ka një kontrast të fortë midis atyre që shenjtërojnë demokracinë dhe atyre që shenjtërojnë institucionet, duke na e shndërruar kështu emërtimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.215Z

FOTOT/ Ushtria nis pastrimin e territorit, fillimisht hiqen plehrat në pikat kufitare

Forcat e ushtrisë kanë nisur të shtunën një aksion për pastrimin e territorit në pikat kufitare në Han të Hotit, Murriqan dhe akset nacionale në veri të vendit. Filluam që në mëngjes në pikat kryesore hyrëse të Shqipërisë. Do të vijojmë edhe me aksion kryesor që lidh veriun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.033Z

E dashura e djalit të Topallit: Fillimisht ai u bë xheloz

Eva Murati, e dashura e Genar Topallit, djalit të ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, rrëfen në një intervistë për GSH-në angazhimet e saj si prezantuese në Agon Channel dhe për marrëdhëniet me të dashurin. Maturantja e Petro Ninit nënvizon se tashmë ka ndryshuar mendje, nuk do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.119Z

Tadic Fillimisht bisedimet me ekipe ekspertesh dhe me pas konfirmimi politik

Serbia mbetet e gatshme per dialog me Prishtinen te cilin fillimisht duhet ta udheheqin ekipet e eksperteve dhe ata me pas do te kene edhe konfirmimin politik ka deklaruar sot kryetari i Serbise dhe kryetari i Partise Demokratike te Serbise DSS Boris Tadic ne mbledhjen e Keshillit kryesor te partise

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama