Rezultate te kerkimit per termin: +Finlands

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

Basha takon Markus Lyra

Tiran (start)-Ministri i Punve t Jashtme t Shqipris, Lulzim Basha ka zhvilluar sot nj takim me Nnsekretarin e Shtetit t Ministris s Punve t Jashtme t Finlands Markus Lyra. Gjat takimit, ministri Basha vlersoi bashkpunimin shum t mir midis t dy vendeve dhe shprehu gatishmrin pr ta thelluar kt bashkpu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Zgjedhjet serbe rrezikojn pavarsin e Kosovs

Pavarsia e Kosovs e shpallur m 17 shkurt t ktij viti, do t vihet n sprov dhe rrezik serioz m 11 maj t po ktij viti, n ditn kur jan caktuar t mbahen zgjedhjet parlamentare dhe lokale t Serbis edhe n Kosov. Mbajtja e zgjedhjeve serbe n Kosov, e ka pr qllim kompromentimin e pavarsis s shpallur dhe kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

Takimi i krerëve të parlamenteve, Topalli në Qipro

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, sht nisur dje drejt Qipros, ku do t marr pjes n Konferencn Evropiane t Kryetarve t Parlamenteve t Kshillit t Evrops. Konferenca e nivelit t lart q do t zhvillohet n 11-12 qershor 2010, organizohet nga PACE, nn kujdesin e vet Presidentit Cav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.621Z

SHBA: Pavarsia, rezultat i shprbrjes s Jugosllavis

Shtetet e Bashkuara t Ameriks kan mbrojtur fuqishm shpalljen e pavarsis s Kosovs para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis. Prfaqsuesi i Departamentit t Shtetit, Harold Koh, prmendi argumente juridike dhe historike q uan deri n shpalljen e pavarsis. Sot, afro dy vite m pas, e shohim se shpallja e pavars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

Finlanda mbështetje Shqipërisë për liberalizimin e vizave

Finlanda mbshtet Shqiprin n procesin e liberalizimit t vizave dhe at t integrimit europian. Ministri i Punve t Jashtme Ilir Meta ndodhet n Finland, ku zhvilloi nj takim me homologun e tij, Aleksandr Stubb. Meta informoi homologun e tij mbi mbi progresin enga Shqipria pr plotsimin e detyrimeve pr heq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Ahtisari merr Nobelin pr Paqen

Ish-presidenti i Finlands, Martti Ahtisaari ka fituar mimin Nobel pr paqen pr vitin 2008, q u shprnda sot n Oslo t Suedis. I drguari i posam i OKB-s pr Kosovn, sht vlersuar nga akademia suedeze pr rolin e tij t veant dhe prpjekjet pr paqen n bot. Ahtisari u zgjodh si ndrmjetsues i konfliktit mid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.257Z

Lumturia tashmë është skandinave

Jan vende q ndodhen n Veri, n t ftoht dhe shpesh n errsir, por q vazhdimisht cilsohen si m t lumturat n bot. Vitet e fundit po kryesojn bindshm n bot. Ja disa nga prse-t e nj suksesi t till Kur u hedh nj sy klasifikimeve t prvitshme n listn e vendeve q kan prqindjen m t madhe t lumturis n bot, sheh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama