Rezultate te kerkimit per termin: +Fiqiret +Mato

Total: 110
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

Gerdeci, ceshtjes i shtohen edhe 13 te pandehur

Ceshtjes se tragjedise se Gerdecit, ku humben jeten 26 persona, i jane shtuar edhe 13 te pandehur te tjere, duke e cuar ne 27 numrin e personave te konsideruar si te pandehur ne kete ceshtje. Lajmin e bejne te ditur burime prane Prokurorise se Pergjithshme, sipas te cilave te pandehurit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.532Z

Gramshi e Poliçani, në shërbim të ‘Albademil’-it

Gazeta shqiptare shkruan sot se si Kompania Albademil” e Mihal Delijorgjit fitoi të drejtën për të demontuar municionet në Gërdec. Ja si u falsifikuan dokumentet për të favorizuar firmën e Mihal Delijorgjit Kompania “Alba demil” e Mihal Delijorgjit fitoi të drejtën pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.266Z

Prokuroria “u lë në dorë” akuzat 14 ushtarakëve

19/02/2009  Për Gërdecin u komunikohet akuza e “shpërdorimit të detyrës” punonjësve të ushtrisë TIRANE- Nga dita në ditë Prokuroria e Përgjithshme vazhdon procesin e komunikimit të akuzave për personat që dyshohet se nuk kanë zbatuar detyrën e tyre, për sa i përket m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.917Z

Gërdeci, u komunikohet akuza 13 personave

TIRANË- Prokuroria e Përgjithshme ka komunikuar dje akuzën edhe për 13 ish-funksionarë të tjerë të lartë të Ministrisë së Mbrojtjes të lidhur me hetimet për tragjedinë e rëndë të Gërdecit. Shkon kështu në 24 numri i personave që u është komunikuar akuza për tragjedinë e 15

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.238Z

Prokuroria merr në pyetje 13 të pandehurit për Gërdecin

Hetimi Disa ditë pasi u janë komunikuar akuzat, 13 të pandehurit e akuzuar për ngjarjen e Gërdecit janë thirrur dje në Prokurorinë e Përgjithshme, për t’u marrë në pyetje nga grupi hetimor. Sipas burimeve, mësohet se gjatë dhënies së deklarimeve dhe përgjigjes së pyetjeve të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.692Z

“Gërdeci”, shkon në 24 numri i të akuzuarve

Autori i Lajmit: red.Prokuroria e Përgjithshme çon në 24 numrin e të dyshuarve si përgjegjës për tragjedinë e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe mbetën të plagosur 300 të tjerë. Edhe 13 ish-funksionarë të tjerë të Ministrisë së Mbrojtjes janë njohur dje me akuzën e shpë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.241Z

Gërdec, pyeten 13 zyrtarë të armatimeve

 TIRANE- Merren në pyetje në cilësinë e të pandehurit 13 zyrtarët dhe ish-ushtarakët e grupit të dytë të të akuzuarve për ngjarjet që sollën tragjedinë e Gërdecit në 15 mars të vitit të kaluar. Lajmi konfirmohet nga burime pranë Prokurorisë së Përgjithshme. Seancat e marr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama