Rezultate te kerkimit per termin: +Firma

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.282Z

Firma denoncon kontraktorin per mashtrim

Vlore- Prishja e kontrates me nje firme ndertimi te cilen duhet ta furnizonte me cakull dhe perfitimi i 1 milion lekeve ka cuar ne prokurori nje 46-vjecar nga Radhima e Vlores. Burime zyrtare thane se nisen procedimin penal ndaj Nuri Durmishi, per "mashtrim", pas denoncimit te bere nga firma "Sparta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.078Z

SHBA, firma shqiptare korrupton nje zyrtar

Drejtesia amerikane ka denuar me nje vit burg nje zyrtar vendas qe u korruptua nga nje firme shqiptare. Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane, sipas te cilave gjykata ka denuar me 1 vit burg Sidar Lenmon. Ai kishte pranuar 25 mije dollare nga firma shqiptare, ne kembim te favoreve. Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.947Z

Ndeshkohen dy firma ndertimi

Ministria e Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit kerkon heqjen e licencave per dy firma te ndertimit per shkak te shkeljes se afateve te percaktuara per ndertimin e Unazes se Kavajes si dhe punimeve te papranueshme. Sipas zedheneses se kesaj ministrie do te dergohen per penalizimin te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.104Z

Në Shqipëri punojnë 100 firma nga Serbia

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar sot se në Shqipëri afarojnë rreth 100 firma të subjekteve ekonomike serbe të cilat punojnë në atmosferë pozitive, transmeton Koha.net. Ai në Forumin serbo- shqiptar të biznesmenëve në Nish, siç njofton Veçernje Novosti, ka thënë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.885Z

Mbikalimi ndot ajrin, gjobitet firma

Luljeta Ndoka Rete e pluhurit, qe ka shkaktuar firma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.284Z

Pastrimi i qytetit, 7 firma ne gare

Planifikuar per muajin tetor, Bashkia e Tiranes ka nisur procedurat per tenderin e pastrimit te kryeqytetit. Kjo, ne menyre qe te sigurohet sa me shpejt pastrimi me i mire i mundshem, edhe pse jane kontraktuar 4 firma me procedura emergjente. Aktualisht mesohet Bashkia e Tiranes eshte ne fazen e shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.509Z

Firma sllovene punime të avashta

06/07/2009  Kanë mbetur 10 muaj nga afati, vetëm 25 për qind e projektit. Angazhohen specialistët DURRES- Vetëm 10 muaj kohë i ka mbetur kompanisë që ka fituar të drejtën e ndërtimit të terminalit të udhëtarëve në portin e Durrësit për të mbyllur investimin. Firma sllove

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama