Rezultate te kerkimit per termin: +Fiter +Bajrami

Total: 228
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.232Z

Maqedoni, kremtohet Fiter Bajrami

Fiter Bajrami eshte kremtuar edhe ne Maqedoni. Besimtaret jane mbledhur ne mengjes heret ne xhamine e Isa Beut, ne Shkup, ku krahas faljes se namazit, kane uruar njeri-tjetrin qe Bajrami i Madh te sjelle harmoni dhe gezim mes tyre. Kryetari i Bashkesise Fetare Islame ne Maqedoni, Sulejma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.668Z

Lutet Fiter Bajrami, myftinjtë e Shqipërisë: Distancohemi nga terrorizmi

Mijëra besimtarë myslimanë mbushin sheshet kryesore të qyteteve. Urime për paqe dhe thirrje kundër ekstremizmit Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën festuan dje ditën e shenjtë të Fiter Bajramit. Fiter Bajrami vjen pas muajit të madhërishëm, të sakrificës, a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.074Z

FOTOT/ Falje dhe festë: Si u kremtua Fiter Bajrami anembanë botës

Ditën e djeshme miliona myslimanë anembanë  botës festuan ditën e Fiter Bajramit. Fotot e mëposhtme tregojnë se si u festua kjo ditë në vende të ndryshme të botës. Fotot vijnë nga vendet e gjirit, Indonezia, Turqia, Franca, Bangladeshi etj. Milionë besimtarë e kremtuan këtë dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.080Z

Fiter Bajrami, kreu i Komunitetit Mysliman uron shqiptarët

Gazeta ShqipKreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Selim Muça u ka përcjellë një mesazh urimi ditën e sotme të gjithë shqiptarëve me rastin e përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, dhe kremtimit të Fiter Bajramit. I uroj besimtarëve myslimanë dhe gjithë shqiptarëve, ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.562Z

Fiter Bajrami, KMSH me plan organizativ/Brucaj: Lutemi për paqe, gëzim, solidaritet

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj ka përcjellë një mesazh urimi për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit, feste e cila vjen menjëherë pas muajit të shenjtë të Ramazanit. Përmes një deklarate për mediat nga selia e KMSH, Bruçaj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.093Z

Festohet sot Fiter Bajrami. Krerët e shtetit mesazhe urimi për besimtarët

Tiranë- Besimtarët myslimanë përmbyllën mbrëmë në darkë, me iftarin e tyre të fundit, muajin e shenjtë të Ramazanit. Pas një muaji adhurim ndaj Zotit, agjërimi dhe përkushtimi ndaj Islamit myslimanët kremtojnë sot Ditën e Fitër Bajramit, ndërkohë që kanë kryer ritin e faljes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.723Z

Sot Fiter Bajrami, myslimanët në festë, BalkanWeb uron Gëzuar

TIRANË- Besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë sot festën e Bajramit të madh apo Fiter Bajramin. Festa vjen pas muajit të Ramazanit, një prej pesë shtyllave të Islamit, ku besimtarët agjëruan, duke ju përkushtuar më shumë adhurimit dhe devotshmërisë ndaj Krijuesit të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama