Rezultate te kerkimit per termin: +Fiter +Bajramit

Total: 512
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.088Z

Festa e Fiter Bajramit

Mijëra besimtarë myslimanë festojnë festën e Fiter Bajramit. Në orën 6:15 të mëngjesit, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ishte mbushur plot me burra dhe gra myslimane  që sipas traditës fetare kanë falur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.237Z

Festa e Fiter Bajramit ne Tirane

Dita e Bajramit ka nisur me faljen e madhe qe edhe këtë vit është zhvilluar ne Bulevardin “Dëshmoret e Kombit”. Besimtare myslimane te te gjitha moshave pasi kane dëgjuar ligjëratën e klerikëve te larte kane falur namazin e mëngjesit. Urimet e para për festen e Fiter Bajramit janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.991Z

Obama uron Nishanin për festën e Fiter Bajramit

Gazeta ShqipPresidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama me rastin e Festës së Fiter Bajramit, në të cilin shkruhet: I dashur zoti President, Ramazani shënon kohën kur familjet dhe bashkësitë festojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.548Z

Politikanët urojnë besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit

Nishani: Ju dëshiroj shëndet, begati, ndriçim të shpirtit dhe kthjellim të mendjes Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Fiter Bajramit. “Kjo ditë e shenjtë na shërben të gjithëve për të larguar nga vetja urrejtjen, ndasit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.869Z

Festa e Fiter Bajramit në qytetet e Shqipërisë

Besimtarët muslimanë në të gjithë Shqipërinë festuan festën më të rëndësishme në kalendarin islamik Fiter Bajramin. ELBASAN- Mijra besimtarë myslimanë janë mbledhur në sheshin kryesor “Aqif Pasha” në qendër të qytetit të Elbasanit për të kremtuar këtë festë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.765Z

Muca uron myslimanet me rastin e Fiter Bajramit

TIRANEuml- Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar Selim Muca pershendeti sot te gjithe besimtaret myslimane shqiptare me rastin e perfundimit te Muajit te Shenjte te Ramazanit. Pas nje muaji te nxehte veror te agjerimit te gjithe besimtaret myslimane erdhen ne fund te Bajramit te bekuar. Sot eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.276Z

Deputetët socialistë urojnë festën e Fiter Bajramit

Deputetë të opozitës uruan dje drejtuesit e Komunitetit Mysliman në Shqipërinë dhe gjithë besimtarët me rastin e festës së Fiter Bajramit. Ligjvënësit e Partisë Socialiste u pritën nga drejtues të komunitetit, ku shprehën urimet për paqe dhe tolerancë. Ndërsa kreu i Partisë Socia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama