Rezultate te kerkimit per termin: +Florida

Total: 2821
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.345Z

Obama fiton edhe Florida-n

Barack Obama fitoi zgjedhjet presidenciale edhe në Shtetin e Florida-s, i përfshirë në listën e “të lëkundurve”, duke zgjeruar triumfin ndaj kundërshtarit republikan Mitt Romney. Florida ishte i vetmi shtet, që nuk kishte shpallur rezultatin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.141Z

Florida, zbulohet syrigjigand në plazh

FLORIDA - Një zbulim i çuditshëm ka ndodhur në plazhin Pompano të Florida-s. Një sy gjigand, pak më i madh se një top tenisi, u gjet nga një banor vendas. Syri ka një perimetër rreth 30 centimetra dhe besohet se mund t’i pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.085Z

Në gusht familja Obama, në Florida

Familja Obama ka vendosur t’u dërgojë një sinjal të qartë amerikanëve, duke zgjedhur vetë ata të bëjnë pushime në zonën e gjirit të Meksikës, ekzaktësisht në Florida, më 14 gusht. Michelle Obama kishte ftuar amerikanët të kalonin disa ditë si turistë në këtë zonë, seps

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.734Z

Në Florida kapet një piton gjigand (FOTO)

Shkencëtarët amerikanë thonë se në Florida është kapur pitoni burmez më i madh i regjistruar ndonjëherë në histori. Gjarpri është 8.18 metra i gjatë dhe peshon 74 kilogram. Pitoni, aktualisht pa jetë, ishte shtatzënë me 87 vezë, edhe ky një rekord. Janë pikërisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.384Z

Mitt Romney fiton zgjedhjet paraprake ne Florida

Kandidati presidencial amerikan Mitt Romney ka fituar zgjedhjet paraprake te Partise Republikane ne Florida. Ne fjalimin qe mbajti pas fitores Mit Romney kritikoi presidentin Barack Obama dhe e fajesoi ate per problemet ekonomike te vendit. Ai premtoi shfuqizimin e ligjin e presidentit Obama mbi kuj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.313Z

Florida, qeni shpëtohet nga delfinët

Florida, 2 Mars NOA – Turbo, është një qen doberman, 11 vjeç nga Marco Island, në Florida: natën e së dielës Cindy Burnett, padrojna e tij, harroi derën e jashtme të shtëpisë të hapur dhe në mëngjes qeni i saj ishte zhdukur. Kanë rezultuar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.657Z

Uragani Irma Eksod në Florida

Nga të dyja anët e gadishullit banorët po përgatiten për skenarin më të rrezikshëm. 5,6 milionë banorëve në zonat e evakuimit i është drejtuar thirrja e alarmit. Shumë largohen, autostradat janë bllokuar, benzina mungon. “Koha po ikën. Nëse ndodheni në një zonë evakuiimi, d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama