Rezultate te kerkimit per termin: +Fmijve

Total: 338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.313Z

Krkojuni falje fmijve

Nga Zef Brozi Sa her vrapoj n nj nga parqe te shumta t qytetit ku banoj ktu n Amerik,ndrsa kaloj pran kndeve t lojrave pr fmij, knde t cilt ndodhen n zona t ndryshme t parkut, ndaloj pr disa minuta tek nj fush sportipr t par lojn e futbollit t ekipeve t ndryshme t fmijve dhe t rinjve. Disa metra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

T rrfesh botn e fmijve

Prballja me publikun sht gjithnj nj sforco q duhet ta bj me veten. M shum se t flas, i plqen t shkruaj. Leena Lander, shkrimtarja finlandeze e lindur m 1955 po njeh suksesin e saj n shum vende t bots. "Un jam shum e ndrojtur. Kam frik t flas para njerzve. Nj nga motivet q m ka shtyr ti shkruaj histo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Rregulla pr edukimin e fmijve

1. Flisni me fmijt tuaj pr ndjenjat dhe nevojat e tyre... 2. Degjoni me kujdes fjaln dhe krkesat e tyre, pastaj tregojuni me sjelljen tuaj se ju kujdesini dhe i vlersoni ata... 3. Bashkbisedoni me fmijt tuaj pr do gj dhe problem q ata kan. Prve se prind, prpiquni q q n mosh t vogl t jeni nj sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.998Z

Kto 9 sekrete t vogla sht mir t mos ua tregoni fmijve

Kur bheni prindr sht e rndsishme t jeni t hapur dhe t diponueshm me fmijt tuaj. Edhe pse ndonjher ju mbushin me pyetje, sht e rndsishme t prgjigjeni ndershmrisht, sepse n kt mnyr msojn t rriten. Por ka disa gjra q sht mir t mos u thuhen. Duke mbajtur kto sekrete t vogla i ndihmon t rriten me modele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Gjuha Shqipe, borxhi q u kemi fmijve

sht m se e vrtet q Gjuha Shqipe po prjeton nj moment aspak t kndshm n morin e zhvillimeve tona kombtare. Madje jo vetm kaq, por mendoj se gjuha jon dhe prdorimi i saj po nget me shpejtsi tmerri drejt shkatrrimit. Nj kolege redaktore shum e nderuar, do t m trhiqte vmendjen kto koh se dikur ajo kishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.621Z

Raporti, 4654 fëmijë romë të punësuar

Fëmijët janë 3-16 vjeç dhe punojnë pa kontrata individuale pune Jo vetm lypin, por edhe punojn, n t gjith vendin jan 4654 fmij rom t punsuar. Ndonse shum prej nesh i kan hasur npr rrugt e kryeqytetit, nj raport i fundit i ILO-s evidenton se fenomeni i punsimit t fmijve shtrih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Çerdhet, me ekipe mjekësore për zhvillimin psikomotor të fëmijëve

Stafi i specializuar, në përbërje të të cilit ka psikologë, punonjës socialë, mjekë pediatër dhe animatorë Zhvillimi i fmijve t erdheve t kryeqytetit tani do t mbikqyret nga nj staf i specializuar. Problemet e shndetit fizik dhe mendor apo shfaqja e problemeve t tjera t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama