Rezultate te kerkimit per termin: +Fondacioni +Friedrich +Ebert

Total: 131
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.324Z

Fondacioni "Friedrich Ebert", takim për perspektivat në vend

Fondacioni "Friedrich Ebert" organizoi sot takimin “Perspektivat e Shqipërisë për 10-vjeçarin e ardhshëm”. Ish-ministri gjerman Zopel u ndal edhe në rëndësine e zgjedhjeve, të cilat sipas tij duhet të jenë të ndershme e demokratike. TIRANE- “Perspektivat e Shqipërisë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.652Z

Fondacioni Friedrich Ebert mbeshtet ne procesin e integrimit europian te Shqiperise

Ne ceremonine e perkujtimit te 20 vjetorit te fillimit te aktivitetit ne Shqiperi te Fondacionit Friedrich Ebert FES qe u zhvillua ditet e fundit ne Tirane ra ne sy pjesemarrja e politikaneve kryesore te mazhorances dhe te opozites. Ne deklaratat e tyre pershendetese si kryeministri Sali Berisha as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.334Z

Kryeministri Berisha merr pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të Fondacionit "Friedrich Ebert" në Shqipëri  

-          Fondacioni "Friedrich Ebert" solli një kontribut real për të promovuar frymën e dialogut dhe të mirëkuptimit në vendin tonë, por njëkohësisht ka kontribuar edhe në fusha të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.217Z

Ndalohet fondacioni gjerman në Bjellorusi

Ministria e Jashtme e Bjellorusisë ka bërë të ditur se fondacioni politik gjerman “The Friedrich Ebert Foundation”, është ndaluar në këtë vend, për shkak të radikalizmit të qartë gjerman kundër Minskut. “The Fri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.213Z

Berisha: Fondacioni “Friedrich”, i angazhuar për integrimin

20-vjetori i krijimit të fondacionit “Friedrich Ebert”, përshëndetet dhe nga kryeministri Sali Berisha, i cili vlerëson këtë bashkëpunim të ngushtë mes palëve. Për të, ky fondacion është i angazhuar për vendin, p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.334Z

Mungese tolerance ne Evrope - Studim i fondacionit Friedrich Ebert

Ne Evrope njerezit ndihen te kercenuar per shkak te migrimit. Kjo del ne pah nga nje studim i universitetit te Bielefeldit mbi mentalitetet antidemokratike. Keshtu gjysma e te gjithe te pyeturve ne disa vende eshte e mendimit se ne vendet e tyre ka shume emigrante dhe prandaj ne periudha krize vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.084Z

Drejtori i Friedrich Ebert: Shqipërisë i duhet taksa progresive, taksa e sheshtë çon në dizavantazhe sociale

Share Drejtori i fondacionit gjerman “Friedrich Ebert” në Tiranë, Michael Weichert, mbi zhvillimet e demokracive të reja të rajonit, problemin e ngrirë të Veriut të Kosovës, e shenjat pozitive aktuale nga politika e Tiranës.   DW: Forcimi i demokraci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama