Rezultate te kerkimit per termin: +Fondacioni

Total: 4082
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.732Z

Themelohet fondacioni “Nga Zemra”

“Nga Zemra”, është fondacioni më i ri që është themeluar të enjten në Prishtinë. Themeluesi i këtij fondacioni, Baton Haxhiu thotë se fondacioni ka qëllime humane. Ai potencoi se me mjetet e fondacionit “ Nga Zemra” do t'u ndihmohet njerëzve që vuajnë nga sëmundjet e zemrës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.904Z

Fondacioni Clinton, transparencë për donacionet

Fondacioni Clinton po pranon se "ka bërë gabime" në raportet financiare lidhur me donacionet që ka marrë nga qeveri të huaja, në kohën kur Hillary Clinton ishte Sekretare Shteti. Kjo çështje ka rrezikuar që të bëhet problem politik në fillimet e fushatës së zonjës Clinton për zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.962Z

Krijohet fondacioni shqiptaro amerikan

Me mbeshtetjen e qeverise amerikane u krijua ne shqiperi fondacioni shqiptaro- amerikan i zhvillimit. Ky fondacion pritet te jete institucioni me i madh jo fitimprures qe Shqiperia ka pasur ndonjehere me nje kapital fillestar mbi 100 milion dollare. Fondacioni do t'i perdore fondet per t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.852Z

Fondacioni: Veprime abuzive në emrin tonë

Fondacioni Fëmijët shqiptarë ka reaguar sot pas sinjalizimeve nga familjet që kanë fëmijë autikë se disa grupe vajzash paraqiten për të kërkuar para në emër të këtij fondacioni. Sipas qytetarëve, disa grupe vajzash janë paraqitur disa herë në familje të ndryshme në Tiranë, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.406Z

Fondacioni Grek i Kulturës, çel zyrtarisht aktivitetin

Fondacioni Grek i Kulturës ka çelur sot zyrtarisht veprimtarinë e tij në Shqipëri. Gjatë prezantimit kreu i fondacionit, Jorgos Babiniotis, e vlerësoi këtë ditë si shumë të veçantë për kulturën greke dhe atë shqiptare. TIRANE- Ka çelur zyrtarisht veprimtarinë e tij në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.553Z

Fondacioni Vodafone zgjeron aktivitetin

Shtohen financimet dhe projektet nga donatorët Fondacioni “Vodafone Albania” prezantoi Raportin Vjetor për vitin 2009-2010, duke vijuar traditën e transparencës dhe raportimit të financimeve, si pjesë e rolit të përgjegjshmërisë. Në raport paraqiten të detajuara investimet d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.685Z

Fondacioni Spitalor organizon mbrëmje gala

Fondacioni Spitalor i Nënës dhe Fëmijës organizoi mbrëmjen e tretë vjetore Gala, me qëllimin e vetëm, për tu ardhur në ndihmë nënave dhe bebeve të tyre të sapolindura. Sonja Zsolnai, anëtare e Dondacionit:“Jemi këtu për të siguruar para për nënat dhe bebat sepse ka shumë n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama