Rezultate te kerkimit per termin: +Forces +Detare

Total: 56
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.433Z

Shqiperi Ministri i Mbrotjes revokon emerimin e komandantit te forces detare

Ne Shqiperi ministri i mbrojtjes Arben Imami revokoi sot emerimin e komandantit te Forces Detare Ferdinand Kreshpani te firmosur prej tij ne janar te ketij viti. Vendimi i sotem i ministrit erdhi pasi perfaqesuesit e opozites ne parlament ngriten shqetesim per kete emerim i cili sipas kushtetutes e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.891Z

FOTO LAJM/ Forcës Detare i shtohet një tjetër anije, nis lundrimin Butrinti

Në bazën detare të Pashalimanit në Vlorë është zhvilluar sot ceremonia e lëshimit në ujë të anijes Butrinti, e cila është ndërtuar në kantierin detar të Pashalimanit, në kuadër të kontratës me kompaninë holandeze Damen Shipyard. Ceremoninë e hapi komandanti i Forcës Detare,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.724Z

Vlorë, skafi bllokohet 15 min në det, forcat detare shpëtojnë 3 persona

Vlorë- Komanda e Forcës Detare Vlorë shpëton nga mbytja një skaf me tre persona në bord. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se tre shtetasit kishin dalë me skaf për shëtitje në det dhe papritur u është fikur motori për shkak të erës së fortë dhe dallgëzimit të lartë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.329Z

Kremtohet 90-vjetori i krijimit të Forcës Detare

Në Komandën e Forcës Detare është zhvilluar një veprimtari me rastin e 90-vjetorit të krijimit të Flotës sonë Ushtarake Detare. Në këtë aktivitet ishin të pranishëm ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo, deputetë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.703Z

ALMEX 2010 prezanton forcat detare e RENEA ne lufte kunder terrorizimit

DURRES - Forcat detare si dhe trupat e Repartit special RENEA kane realizuar nje stervitje-demonstrimi ne hapesiren detare prane Portit te Durresit ne kuader te aktiviteteve te Ekspozites Nderkombetare per Mbrojtjen dhe Sigurine ALMEX 2010 te organizuar nga Ministria e Mbrojtjes e Shqiperise dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:00.382Z

Aktivitete te Forces se Rojes Bregdetare ne Durres

Forcat e Rojes Bregdetare te vendeve te rajonit qe lagen nga detet Adriatik dhe Jon jane perfshire ne nje nisme mbrojtese ndaj ndotjes detare dhe bashkepunimit nen moton “Sfida te perbashketa, perpjekje te perbashketa”. Ne shtator te ketij viti, me mbeshtetjen e shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.320Z

Somali piratet godasin serish

Forcat detare te misionit europian anti-pirateri ne brigjet somaleze Eunavfor-Atlanta njoftojne se nje anije me flamur te Singaporit u mor peng nga piratet somaleze prane brigjeve te Kenias. Anija e rrembyer sipas forces detare europiane perbehet nga nje ekuipazh prej 17 personazh 1 gjerm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama