Rezultate te kerkimit per termin: +Formulart

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.416Z

Përfundon plotësimi i A2-shit, APRIAL mbledh formularët

Gjatë gushtit, APRIAL do të analizojë të dhënat dhe më 13 shtator shpallen rezultatet e fituesve Ka prfunduar dje afati i fundit i plotsimit t formularit A2 dhe burime nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs bjn t ditur se Agjencia e Pranimit dhe Regjistrimit n Institucionet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

Ministria e Brendshme: Adresari i Tiranës, mashtrim i Ramës

Nj dit prej publikimit nga Bashkia Tiran e lajmit se kryeqyteti ka m n fund nj sistem t ri adresash, ka reaguar Ministria e Brendeshme, e cila pohon krejt t kundrtn. Zvends ministri Ferdinand Poni tha pr mediat se sistemit t ofruar nga bashkia, minimalisht i mungojn 130 rrug dhe maksimalisht mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.676Z

Tafaj: Matura Shtetërore sivjet me më pak procedura

Ministri i Arsimit Myqerem Tafaj ka paraqitur ndryshimet pr provimet e Maturs Shtetore pr vitin 2010 duke synuar kshtu prafrim me standardet europiane. Duke nisur nga ky vit maturantt pr t'u pranuar n shkollat e larta nuk do t plotesojn m formulart A3 dhe A4 duke thjeshtsuar kshtu dhe procedurat. &q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.864Z

90 bursa për studime pasuniversitare në Greqi

Ambasada greke n Tiran njoftoi dje se Fondacioni Shtetror Grek i Bursave (IKY) ofron 90 bursa pr studime pasuniversitare pr shtetas t huaj t vendeve t Ballkanit, Evrops Qendrore dhe Lindore, Azis, Afriks, si dhe t Ameriks Latine (me kombsi greke ose jo), pr vitin akademik 2010-20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.671Z

Neni 99, pjesa që fut në sherr partitë

Kodi Elektoral Neni 99 i Kodit Elektoral prfshin n materialet zgjedhore edhe flett e votimit. Duke iu referuar ktij neni, “KQZ-ja drgon n selit e KZAZ-ve, jo m von se tri dit para dats s zgjedhjeve, materialet e mposhtme zgjedhore, t ndara n kuti t veanta pr do qendr votimi: a) numrin e nevoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.807Z

Përfundon afati për plotësimin e formularit A2

Ka përfunduar afati për plotësimin e formularit A2. Agjencia e Pranimit dhe Regjistrimit, në institucionet e arsimit të lartë tashmë tërheq të gjithë formularët nga shkollat, pasi nxësit i kanë dorëzuar ato. Koha sipas ekspert&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Dokumentet e reja dhe formulari për sigurimet shoqërore

Dokumentacioni për bizneset dhe të vetëpunësuarit Instituti i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar dje dokumentet dhe formularin e ri pr pagesn e sigurimeve shoqrore, t ciln duhet ta plotsojn bizneset dhe t vetpunsuarit. Sipas ISSH-s, kto dokumente: formulart dhe listpagesa mund

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama