Rezultate te kerkimit per termin: +Formulari

Total: 2444
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.342Z

Formulari A2 publikohet nesër

Nesër do të publikohet Formulari A2, që shërben për aplikimin në shkollat e larta. Burime nga Ministria e Arsimit bën të ditur për “standard” se formulari do të jetë i njëjtë me një vit më parë, ndërkohë që ndryshime të vogla do të jenë për sa u përket degëve të reja t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.537Z

Shpërndahet Formulari A2 për maturantët

Formulari është shpërndarë prej ditësh në faqen e internetit të Ministrisë së Arsimit dhe maturantët janë njohur me të. Formulari në fjalë pritet të plotësohet, ndërkohë që maturantët kanë të drejtë ta shohin atë dhe më pas të vendosin në mënyrë që të mos bëjnë gabim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.453Z

"Dosjet", gati formulari i pastertise

Top Channel arriti te mesoje se ne zyrat e kuvendit perfaqesues te maxhorances hartuan te henen paradite, tipin e formularit te deshmise se subjektit te cerifikohet ne baze te ketij ligji. Hartuesit  kane menduar se paku deri tani 4 modele te deshmise se pastertise se figures se zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.239Z

MASH, gati Formulari A3

Sipas Ministrisë së Arsimit, formulari A3 do të ketë edhe risi në ndryshim nga vitet e kaluara.  Nga A3 do të përjashtohen të gjitha programet që quhen elitare si teknologji informacioni, stomatologji, mjekësi e përgjithshme, të gjitha ato që preferohen shumë dhe që pikët e fitu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.157Z

Koeficientet, bllokohet formulari A1

Luljeta Ndoka Edhe pse kane kaluar 14 dite nga momenti kur formulari A1 eshte dorezuar neper shkolla, ai nuk ka filluar ende te plotesohet. Shkak per nje gje te tille eshte bere mosdergimi ne menyre zyrtare i koeficienteve ne shkollat e mesme. Kesisoj, kane mbetur vetem 4 dite nga afati i fundit qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.054Z

Matura, publikohet formulari A1

Nga Esmeralda Keta Formulari A1 plotësohet për t'u regjistruar në Maturën Shtetërore 2009, vetëm nga maturantët e vitit 2009 dhe kandidatët që kanë mbaruar shkollën para vitit 2009. TIRANE-  Janë publikuar dje formularët A1 dhe A1-Z, të cilët duhet t'i plotësojnë të gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.675Z

Formulari A2 do të plotësohet në qershor

Formulari A2 i Maturës Shtetërore do të publikohet më 1 prill, por plotësimi i tij do të kryhet vetëm në qershor. Burime nga Ministria e Arsimit bënë dje të ditur për gazetën “standard” se do të ndiqet procedura e vjetshme për plotësimin e formularit A2, që shërben për apliki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama