Rezultate te kerkimit per termin: +Francezi +Joseph +Daul

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.272Z

Joseph Daul zgjidhet president i grupit të Partive Popullore Evropiane

13-11-2013 / Gazeta 55 Kreu i PD, Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë së PPE-sëKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë politike të Partive Popullore Europiane. Punimet e Asamblesë politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.710Z

Daul PPE pro vizave

Grupi me i madh politik ne Parlamentin Evropian ai i Partive Popullore do te votoje per liberalizimin e vizave me Shqiperine. Kete e konfirmoi per Alsat-in kryetari i ketij grupi francezi Zhozef Daul Joseph Daul i cili ishte i pranishem ne Samitin e Partive Popullore te Evropes qe u mbajt ne Belgjik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.225Z

Daul e Frattini, si berishianë llogoresh

Share Francezi Joseph Daul thotë: Miku im Berisha, ti ke të drejtë dhe unë e di që ne kemi kaluar së bashku disa net pa gjumë me kandidatin socialist, që ndofta është pak i sëmurë mendor. Të nesërmen i mban iso italiani Franco Frattini: Është e tmerrshme, ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.260Z

Bruksel, Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë politike të PPE

BRUKSEL-Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë politike të Partive Popullore Europiane. Punimet e Asamblesë poltike të Partive Popullore Europiane u zhvilluan në Bruksel, nga ku u zgjodh edhe presidenti i ri i PPE.Francezi Joseph Daul, aktualisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.259Z

Bruksel, Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë politke të PPE

BRUKSEL-Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë poltike të Partive Popullore Europiane. Punimet e Asamblesë poltike të Partive Popullore Europiane u zhvilluan në Bruksel, nga ku u zgjodh edhe presidenti i ri i PPE.Francezi Joseph Daul, aktualisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.719Z

PE Shqiptareve tu kthehet dinjiteti tu hiqen vizat

Daul dhe Buzek Askush te mos hezitoje per vizat e shqiptareve PPE kerkon kthimin e dinjitetit te shqiptareve duke u liberalizizuar vizat ne kohen me te shpejte te mundshme. Nisur nga kjo Grupi me i madh politik ne Parlamentin Evropian ai i Partive Popullore do te votoje per libera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.369Z

Zona Schengen ndan PE me KE

Parlamenti Europian ngriu bisedimet me qeveritë e vendeve anëtare të Bashkimit Europian mbi pesë projektligje, si shenjë proteste ndaj reduktimit të kompetencave të PE-së në lidhje me kontrollohet kufitare dhe detaje të tjera të marrëveshje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama