Rezultate te kerkimit per termin: +Francois +Mitterrand

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.833Z

France shuhet e veja e Francois Mitterrand

Danielle Mitterrand, e veja e ish-presidentit francez Francois Mitterrand, ka vdekur në moshën 87-vjecare. Zonja Mitterrand u shua në shtratin e spitalit Georges-Pompidou në Paris, ku ishte shtruar q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.190Z

Nderron jete Danielle Mitterrand

Danielle Mitterrand, e veja e ish-Presidentit francez Francois Mitterrand, ka ndërruar jetë në moshën 87 vjeçare. Mitterrand vdiq në Paris, si pasojë e problemeve shëndetësore. Francois Mitterrand drejtoi Partinë Socialiste dhe shërbeu pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.973Z

Mitterrand: Përse thashë “JO”

30/05/2005  Vejusha e ish presidentit të Francës, kundër Kushtetutës së BE Besoj se vota kundër do të jetë një dëshmi e fuqishme e humanizmit tonë. Ndoshta do të shërbente si një nxitje për të rimenduar drejtimin e Europës: Paqe, zgjidhje e drejtë e konflikteve, dhe solid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.365Z

Presidenti i ri i Frances Francois Hollande ben betimin

Francois Hollande beri betimin si presidenti i ri i Frances. Zoti Hollande mori detyren sot ne mengjes gjate nje ceremonie modeste ne Pallatin Elize ne Paris. Presidenti i ri u prit ne Pallatin Elize disa ore para betimit te tij nga presidenti ne largim Nicolas Sarkozy te cilin ai e mundi ne balotaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.178Z

Francois Hollande Presidenti i ri i Frances

Socialisti, Francois Hollande do të jetë Presidenti i ri i Francës, sipas rezultateve të para të votimeve. Ai mori rreth 52 për qind të votave të balotazhit të së dielës, sipas parashikimeve në bazë të rezultateve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.404Z

Avioni me Presidentin e ri te Frances Francois Hollande goditet nga rrufeja

Avioni me Presidentin e ri te Frances Francois Hollande i cili sapo kishte bere betimin dhe ishte nisur per ne Gjermani per viziten e tij te pare zyrtare u kthye mbrapsh pasi u godit nga rrufeja. Askush nuk pesoi demtime. Zyrtaret franceze thane se presidenti u kthye mbrapsh ne Paris ku mori nje avi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.941Z

Hollande zgjedh një kabinet të moderuar

Presidenti i Francës, Hollande dhe kryeministri Ayrault (foto Reuters) Presidenti i ri i Francës, Francois Hollande, pjesën më të madhe të kabinetit e ka zgjedhur të moderuar. Ai u ka dhënë atyre postet kyçe që kanë të bëjnë me punën, ekonominë, marrëdhëniet me jashtë, mbrojtjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama