Rezultate te kerkimit per termin: +Fransua +Fijo

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.459Z

Berisha takon homologun francez. Fijo: Kush do të hyjë në BE, duhet të bëjë reforma

Share -Kryeministri francez e falënderon Berishën për interesin e Shqipërisë për gjuhën dhe kulturën franceze Është një mënyrë e mirë kjo e përdorimit të gjuhës për kapital politik. Kështu, para pak ditësh, Ministri i Arsimit shpalli se tani e tutje kushdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.624Z

BE takim per debimin e romeve

Takimi i udheheqesve te vendeve te BE-se qe fillon sot ne Bruksel rrezikohet te mbetet peng i kundershtive me Francen lidhur me debimin e romeve. Franca i cilesoi te papranueshme komentet e eurokomisioneres per drejtesi Vivian Reding qe krahasoi debimin e romeve me persekutimin nazzit te ketij gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Shqiptarët do të udhëtojnë shumë shpejt pa viza drejt Bashkimit Europian

sht ky mesazhi i dhn sot n Dubrovnik t Kroacis ku po mbahet samiti i liderve t Europs dhe Ameriks Veriore, nga kryeministri francez Fransua Fijo. N deklaratn e tij t hapjes n samit, Fijo tha se antarsimi n Bashkimin Europian i vendeve t rajonit sht shum i rndsishm sikundr edhe procesi i lvizjes s li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.997Z

Debati presidencial, kandidatët sulme të ndërsjellta për skandalet

Kandidatët presidencialë francezë janë përplasur në debatin e dytë parlamentar, në të cilin pati sulme të ndërsjellta mes tyre. Në këtë ballafaqim, centrist Emanuel Macro premtoi edhe njëherë për një ndryshim radikal në skenën politike, ndërkohë që liderja e Frontit Nacional M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.313Z

Franca merr sot kryesinë e radhës së Bashkimit Europian

Franca merr përsipër kryesinë e radhës së BE-së me prioritetet kryesore mbrojtjen e klimës, politikën agrare, politikën ndaj të huajve dhe mbrojtjen. Sfida kryesore megjithatë mbetet kriza aktuale rreth ratifikimit të Marrëveshjes për reformat në BE. Presidenti Nikola Sarkozi do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.165Z

Ndryshime ne kabinetin francez

Kryeministri francez Fransua Fijo i mbrojti sot ndryshimet ne kabinetit qeveritar duke thene se ish-Ministrja e Jashtme Mishele Eliot-Mari u zevendesua sepse po demtonte imazhin e Frances ne gjithe boten.  Eliot-Mari ishte kritikuar ashper per menyren sesi e kishte koordinuar pergjigjen e Frances

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.349Z

Sarkozi Ne France ka shume te huaj

Presidenti francez Nikolas Sarkozi është shprehur se ka shumë të huaj në France dhe sistemi për integrimin e tyre në shoqëri po funksionon gjithnjë e më keq. Gjatë një debati televiziv, Sarkozi mbrojti planet e tij për përgjysmim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama