Rezultate te kerkimit per termin: +Fratini

Total: 1068
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.259Z

Fratini: Mbeshtesim Shqiperine

Nje takim shume i frytshem dhe i rendesishem. Me keto fjale e percaktoi ministri italian i Puneve te Jashtme, Franko Fratini takimin qe zhvilloi me homologun e tij shqiptar Ilir Meta, i cili po zhvillon nje vizite dy ditore ne Itali. Dy ministrat konfirmuan gjendjen e shkelqyer te marredh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Ministri Fratini nesr n Tiran

Tiran (start)- Ministri i Jashtm italian Franko Fratini pritet t mbrrij gjat t hns pr nj vizit n vendin ton. Shefi i diplomacis italiane, fillimisht do t ket nj takim me ministrin shqiptar t Punve t Jashtme, Lulzim Basha. Gjat vizits, Fratini do t jet i pranishm edhe n Konferencn e Ambasadorve, q do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.437Z

Fratini shpalllet Qytetar Nderi i Tiranës

TIRANE- Ish ministri i Jashtëm italian, Franko Fratini është nderuar sot nga Bashkia e Tiranës me titullin më të lartë Qytetar Nderi i Tiranës. Fratini është nderuar me këtë titull me motivacionin, për kontributin e çmuar për lëvizjen e lirë të shqiptarëve dhe integrimin euro-atla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.271Z

Fratini, Metës: Mbështesim Shqipërinë

Italia do të jetë përkrah Shqipërisë në rrugën e saj integruese. Ky ishte premtimi që dha dje ministri i Jashtëm italian, Franko Fratini, gjatë takimit me homologun e tij shqiptar, Ilir Meta. "Folëm për aplikimin për anëtarësim në BE, të paraqitur nga Shqipëria së fundmi. Në mble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.295Z

Franko Fratini, sot ne Tirane

Ministri i Puneve te Jashtme te Italise, Franko Fratini do te zhvilloj sot nje vizite ne Shqiperi ku do te kete takime edhe me perfaqesuesit e larte politik te vendit. Ministri i Jashtem italian viziton vendin tone me ftese te homologut te tij shqiptar, Lulzim Basha. Po keshtu perfaqesuesi i qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.280Z

Franko Fratini në Kuvendin e Kosovës

Prishtinë, 27 prill, NOA - Ministri i jashtëm italian, Frankio Fratini, nesër do të vizitojë Kosovën. Veç takimeve me drejtuesit e shtetit, Fratini do të mbajë edhe një fjalim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Zyra e shtypit e Kuvendit të Kosovës njofton se me rastin e kës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.000Z

Fratini: Tirana? Të lihen gjykatat të vendosin

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Franko Fratini duke folur për situatën paszgjedhore të krijuar në Shqipëri, tha se, në gjendjen ku ndodhet procesi i shpalljes së vendimit përfundimtar për Tiranën, duhet që ligji të zbatohet dhe të lihen gjykatat që të vendosin. Sipas tij, vend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama