Rezultate te kerkimit per termin: +Fredi +Francuti

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Baleti "Karmen" premier në TOB

Baleti në dy akte Karmen i shkruar nga Prosper Merime, po vihet ne skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit nga koreografi italian Fredi Francuti. Në studion e provave të teatrit balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerdi Vaso po finalizojnë lëvizjet në prag të premierës që fillon në datën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.858Z

Elona Nallbani rrëfen baletin në skenë dhe prapaskenë

SHKRUAN: Aida Tuci 01-02-2011 11:33Ishte fare e re kur iu bashkua trupës së Teatrit të Operas dhe Baletit, por Elona Nallbani u rrit aty, iu përkushtua pasionit të saj për baletin, punoi me koreografët më të njohur dhe u bë Balerinë e Parë. Pas 16 vjet karrierë, prima balerina tashmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.062Z

Enada Hoxha: “Zonja me Kameliet”, baleti qe cel dyert drejt koreografise Izaura Ndoj

Ajo eshte nder veprat me te famshme te Verdit e si e tille, eshte ngjitur dhe ringjitur ne skenat boterore nder vite. Ndersa, ne skenen shqiptare si opera numerohen 6 produksione te “Traviates”, por kete here Enada dhe Gerd Vaso, e kane kthyer vepren ne balet. Ne nje interviste per “Koha Jone

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama