Rezultate te kerkimit per termin: +Free +Press +Society

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.201Z

Danimarke plumba kritikut te islamit

Një prej kritikëve me të vendosur të islamit në Danimarkë, Lars Hadegaard, u vendos në shënjestrën e plumbave të një atentatori të panjohur pasditen e së martës në Kopenhagen. 70-vjeçari nuk u prek nga plumbat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.109Z

Call of Albanian JournalistsNga We, the Albanian journalists, undersigned; are concerned, from the increasing negative climate for freedom of the press in our country. We are alarmed, by the public calls of the representatives of the ruling major

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Call of Albanian JournalistsNga We, the Albanian journalists, undersigned; are concerned, from the increasing negative climate for freedom of the press in our country. We are alarmed, by the public ca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.520Z

Mr. Mero Baze, was assaulted in an unprovoked and inexcusable manner just a few nights agoNga Remarks by U.S. Ambassador John L. Withers Conference “Between Violated Freedom and Informality” Ladies and Gentleman, my fellow diplomats, members of

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Mr. Mero Baze, was assaulted in an unprovoked and inexcusable manner just a few nights agoNga Remarks by U.S. Ambassador John L. Withers Conference “Between Violated Freedom and Informality” Lad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.927Z

Përpjekje për riaktivizim institucional të Këshillit Rinor Shqiptar

Tiranë, 25 Nëntor NOA - Shoqëria civile rikonfirmon vullnetin e riaktivizimit të Këshillit Rinor Shqiptar dhe shpalos një etapë të re të përfaqësimit të shoqërisë civile në vend. Organizatat e shoqërisë  civile u mblodhën sot në Asamblenë e XII-të thërritur nga 15 organizata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.400Z

“President Platini: “çlirojeni” Kosovën!”

Nga Besnik Dizdari I nderuar President Michel Platini, Mirëseerdhët në Shqipëri, të cilën ju dhe UEFA e mbështetni fort në rrugën e saj drejt modernizimit të futbollit. Jam një gazetar i vjetër shqiptar prej 40 e ma vjetësh, me të cilin jeni takuar njëherë në Paris, në mbrëmbjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.325Z

Raporti i plote i DASH ne Anglisht

The Republic of Albania is a parliamentary democracy. The constitution vests legislative authority in the unicameral parliament (Assembly), which elects both the prime minister and the president. The prime minister heads the government, while the president has limited executive power. In 2009 the co

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama