Rezultate te kerkimit per termin: +Frika

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.124Z

Frika

EDMOND TUPJAKa shumë mundësi që frika të ketë qenë njëra ndër ndjenjat e para të njeriut të shpellave, këtu e disa milionë vjet të shkuara: frikë se mos vdiste nga uria, nga etja e nga të ftohtët, frikë se mos e shqyenin kafshë të tilla si mamutët e të tjerë të ngjashëm me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.835Z

Frika e p

• SHKODER - Frika e gjakmarrjes ka b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.105Z

Frika që tremb mashkullin rebel

Mashkulli “i vërtetë” ka ndryshuar. Nuk është më ai egoisti në shtrat dhe i aftë për të treguar eksperiencat e shumta seksuale, por e kundërta. Tani më së shumti i frikësohet demoralizimit të partneres. Dhe është ai që e ka të domosdoshme të bisedojë rreth seksit. Është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.486Z

Frika e rënies

"Frika e Rënies" - Një ekspozitë e re me fotografi me përmasa njerëzore të marra nën ujë - është bashkëpunimi i parë i përmasave të tilla midis artisteve Sophie Lewis dhe Emma Critchley. Fotografitë janë realizuar në një cisternë filmimi nën ujë të pajisur me një skenë. Model

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.104Z

Nga frika e gjumit e deri te frika nga ecja: 10 fobitë më ekstreme të njeriut

Fjala fobi e ka origjinën nga greqishtja, phobos që do të thotë frikë. Fobia është një gjendje psikologjike, një lloj ankthi i shkaktuar nga frika ndaj një objekti apo situate të caktuar. Personat që vuajnë nga fobitë, fillojnë të nervozohen, kanë rrahje të forta të zemrës, vësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.592Z

Frika nga Shqipëria

Nga Kimete Berisha   Shqiptarëve të Kosovës nuk u ka hije frika. Nuk u ka hije ta ‘përgjakin’ Vlorën me shkronja, për shkak se atje ka ndodhur një vrasje në dritë të diellit në plazh. Shqiptarët e Kosovës e heshtën në letër Tivarin e përgjakur përn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.726Z

Pashke 2009, te lire nga frika

Nga Anastasios Janullatos Kryepiskop i Tiranes, Durresit dhe i gjithe Shqiperise Klerit dhe popullit shpresetar Orthodhoks, Bij te shtrenjte me Zotin, "Mos kini frike" (Matth. 28:10) "Mos kini frike", u tha engjelli i Zotit grave miroprurese, te cilat i kishte pushtuar "tmerri dhe habia" para varrit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama