Rezultate te kerkimit per termin: +Friuli

Total: 288
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.241Z

Regjioni Friuli Venezia Giulia i Italisë do ta mbështesë bujqësisë në Kosovë

Drejtues të Këshillit Regjional të Friuli Venezia Giulia të Italisë kanë shprehur gatishmërinë për të ofruar mbështetje për avancimin e bujqësisë në Kosovë, duke ofruar përvojat e tyre si një rajon i zhvilluar në këtë fushë. Këtë gjë e konfirmuan sot gjatë një takimi me m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.727Z

Krahina Friuli: Nuk duam më shumë se 300 kuota

SHKRUAN: Jonida Tashi 31-01-2011 11:53Treqind punonjës të huaj, njëqind prej të cilëve sezonalë, kaq është nevoja e punonjësve nga jashtë, e llogaritur nga krahina Friuli Venezia Giulia për vitin 2011. Një shifër sigurisht shumë më e ulët se në të shkuarën (dekreti i flukseve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.296Z

Interi fundos Udinesen, fiton 0-4 në Friuli dhe shpreson për Championsin

Interi mban të gjalla shpresat për një vend në zonën Champions. Skuadra zikaltër, që vinte në javën e 36-të të Serisë A pas humbjes mes polemikash me Juventusin për shkak tëvndimeve të arbitrave, shkatërroi 0-4 në Friuli Udinesen, që dy javë para fundit vë në rrezik serioz mbije

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.872Z

Kryeministri Berisha priti sot një delegacion të rajonit të Friuli-Venecia-Guilias

Kryeministri Berisha priti sot një delegacion të rajonit të Friuli-Venecia-Guilias (FVG) të kryesuar nga drejtori i departamentit për shëndetësinë dhe politikat sociale. Vladimir Kosic, e falënderoi Kryeministrin për takimin dhe i përcolli përgëzimet dhe një ftesë nga presidenti i ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.865Z

Kryeministri Berisha takon delegacionin e rajonit të Friuli-Venecia-Guilias (FVG)

- Në kuadër të fuqizimit të partneriteteve për të koordinuar strategjitë rajonale në fushën e shëndetësisë dhe atë sociale ky rajon ofron mbështetje për Shqipërinë që zhvillimi t`i shërbejë mbi të gjitha integrimit europian. Kryeministri Berisha priti sot një delegac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.685Z

Jankulovski, milanist në qershor

27/01/2005   Marek Jankulovski do të jetë një lojtar i Milanit, duke u nisur që nga qershori i 2005. Kuqezinjtë do të derdhin në xhepat e Udinezes afërsisht 8 milion euro, por lojtari do të qëndrojë në Friuli, deri në fund të sezonit. Në ditët në vazhdim mund të vijë ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.051Z

Fonoteka "Marubi", i nenshtrohet dixhitalizimit, fondi 100 mije euro

100 mije euro do te jene ne dispozicion te dixhitalizimit te Fototekes Kombetare "Marubi", si financim i UNDP-se dhe Rajonit te "Friuli Venezia Giulia". Ky projekt pritet te perfundoje ne 2013-en, me ndertimin e muzeut virtual, "Marubi". Kane qene perfaqesuesit e rajonit Italian, "Friuli Venezia Giu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama