Rezultate te kerkimit per termin: +Fuqizimi

Total: 1575
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.254Z

Meta: Fuqizimi i gruas është fuqizimi i vlerave më të mira të shoqërisë

  Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të njësisë administrative 1 në Tiranë. Në fjalën e mbajtur gjatë takimit, Meta ka vlerësuar rolin e grave e vajzave në familje dhe shoqëri, teksa rikonfirmoi bindjen e tij për rritur rolin e gruas në vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.882Z

Klinton Fuqizimi ushtarak i Iranit eshte shqetesues

Uashington 19 shtator NOA - Sekretarja e shtetit amerikan Hillari Klinton ka kerkuar nga Irani qe te heqe dore nga sic tha ajo rritja e fuqise dhe rolit ushtarak. Klinton tha se SHBA-te jane cdo here e me shume te shqetesuara rreth fuqise ushtarake te Iranit. Ne nje interviste qe do te transme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.113Z

Fuqizimi i LSI garanton stabilitet

brbrKryetari i Levizjes Socialiste per integrim Ilir Meta eshte takuar me strukturat e partise ne Gjirokaster Meta ka deklaruar se fuqizimi i radheve te LSI-se eshte shume i rendesishem pasi garanton dhe forcon stabilitetin politik ne vend Me tej kryetari i LSI-se theksoi se qytetaret kerkojne me s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.279Z

Meta me LGI: Fuqizimi i gruas është fuqizim i familjes

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me strukturat e Lëvizjes së Gruas për Integrim të qytetit të Lushnjes. Në fjalën përshëndetëse të mbajtur gjatë këtij takimi z. Meta tha se fuqizimi i gruas do të thotë fuqizim i familjes dhe se kjo është shumë e rëndësish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.628Z

Topalli: Fuqizimi i gruas, motor i fuqishëm për ndryshimin e botës

Të fuqizojmë rolin e gruas, si një motor i fuqishëm për ndryshimin e botës. Ky ka qenë apeli që Kryeparlamentarja e Kuvendit Jozefina Topalli bëri përpara grave dhe vajzave pjesmarrëse në Samitin Ndërkombëtar të Gruas "P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.274Z

Fuqizimi i biznesit shqiptar, BiznesAlbania marrëveshje me Hollandën

TIRANE- BiznesAlbania ka nënshkruar sot një marrëveshje bashkëpunimi me qeverinë hollandeze, qëllimi i të cilës është mbrojtja e interesave të sipërmarrjes shqiptare dhe fuqizimi i saj, si kontribuuesi kryesor në punësim dhe në ekonominë e vendit. “Besimi i DECP tek organizata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.258Z

Meta: Fuqizimi politik i gruas të sjellë fuqizim ekonomik e social

Gjatë një takimi organizuar me vajza dhe gra të njësisë nr 2 në Tiranë, Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta tha se forca politike që drejton kujdeset për vendin si dhe e mban fjalën. Ai tha se LSI në të ardhmen do të përfaqësohet nga më shumë gra dhe vajza. Meta:

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama