Rezultate te kerkimit per termin: +Fushn

Total: 633
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Pajaziti-Jankulovska, marrveshje n fushn e policis

Ministri i Punve t Brendshme i Kosovs, Zenun Pajaziti dhe ajo e Maqedonis, Gordana Jankulovska, nnshkruan sot nj marrveshje bashkpunimi n fushn e policis, pr t ciln than se do ti hap rrugn arritjes s marrveshjeve t tjera Kosov-Maqedoni n fusha t ndryshme. Duke falnderuar Qeverin e Maqedonis pr mbs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Alibeaj-Jankov; bashkpunim n fushn juridike

Ministri i Drejtsis z. Enkelejd Alibeaj, priti n nj takim t veant, Kryetarin e Gjykats Kushtetuese t Bullgaris zotin Rumen Jankov t shoqruar nga Ambasadori i Bullgaris n Shqipri Sh.T.Z. Theodor Roussinov dhe gjyqtari i Gjykats Kushtetuese t Bullgaris, zoti Blagovest Punen. Takimi u prqendrua n n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Shqipëri - Serbi marrëveshje për bashkëpunimin ekonomik

Marrdhniet ekonomike Shqipri - Serbi do t hyjn n nj kapitull t ri. Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Dritan Prifti ka pritur n Tiran homologun e tij serb, z. Petar Skundric dhe kan rn dakort pr firmosjen e nj memorandumi pr bashkpunimin n fushn ekonomike. Takimi sht vlersuar nga t dy pal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

Prifti: Energjia, gazi dhe minierat, sektorët ku do bashkëpunohet me Serbinë

Serbia do të përdorë portet dhe rrugët tona për mallrat e saj Shqipria dhe Serbia do t intensifikojn bashkpunimin ekonomik mes tyre, kryesisht n fushn e energjis, gazit dhe minierave. Ky sht premtimi q i bn njri-tjetrit dy ministrat respektiv pr Energjin e Minierat, t t dyja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Ministri Vasili, marrëveshje me rajonin e Toskanës

Ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, i shoqruar edhe nga nnkryetari i Komisionit parlamentar t Shndetsis, Tritan Shehu, ka zhvilluar nj vizit dyditore n Firence t Italis. Gjat ksaj vizite sht nnshkruar edhe e para marrveshje bashkpunimi mes kreut t shndetsis, Vasili, dhe kshillta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Nexhmije Pagarusha, Artiste e merituar

Kosov Presidenti Fatmir Sejdiu dekoroi dje kngtaren Nexhmije Pagarusha u nderua dje nga Presidenti i Republiks s Kosovs, Fatmir Sejdiu, me mimin “Artiste e Merituar”. Pasi sht dekoruar koh m par me kt titull, ceremonia zyrtare sht zhvilluar dje. Me kt rast, Presidenti Sejdiu tha se deko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.785Z

KLSH akuzon prokurorinë: Nuk ka hetuar kallëzimet penale

Kryetari i Kontrollit t Lart t Shtetit, Robert eku, akuzon prokurorin se nuk kasi duhet punn e saj. Gjat raportimit tdje n Komisionin e Ekonomis dhe Financave, eku pohoi se ka mjaft probleme lidhur me marrdhniet mes KLSH-s dhe organit t akuzs. eku pohoi se KLSH ka9 kallzime penale, pr nj total dmi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama