Rezultate te kerkimit per termin: +Futbollit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.001Z

Mrekullia e futbollit

Nga Enver RobelliMendimet për Miroslav “Çiro” Blazheviçin janë të ndryshme. Përkrahësit e tij e quajnë “gjeni”, “patriot” dhe nganjëherë edhe “trajneri më i mirë në botë”. Kritikët Blazheviçin e shohin vetëm si një sharlatan, i cili në çdo kohë është i gatshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.785Z

Për të mirën e futbollit

Ideja e drejtuesve të Prishtinës, për ta formuar Shoqatën e Klubeve, po merr përkrahje. Edhe drejtuesit e skuadrave tjera të Superligës janë të gatshëm ta mbështesin këtë nismë me kusht që shoqata të mos jetë kundër Federatës së Futbollit të Kosovës, por të bashkëpunojë me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:00.959Z

Guardiola, Steve Jobs i futbollit

Ish-drejtori i Real Madridit, Jorge Valdano e ka shprehur admirimin e tij për Pep Guardiolën, i cili ishte trajneri më i suksesshëm në histori të Barcelonës. 41-vjeçari e udhëhoqi ekipin Blaugrana në suksese të njëpasnjëshme për 4 vjet. “Guardiola ka bërë punë fantastike. Ai ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.244Z

Akt terrorist kundër futbollit

Nga Dritan Ikonomi Futbolli i Elbasanit dhe i gjithë Shqipërisë është tronditur sot nga një akt terrorist kundër, kur një dorë kriminale e paidentifikuar ka vendosur eksploziv në derën e banesës së Arben Lazes, presidenti i kampiones së vendit. Motivet e këtij akti terrorist jan�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.129Z

Platini:Politika larg futbollit

Presidenti i UEFA-s Mishel Platini gjate punimeve te asamblese se zakonshme te Federates se Futbollit ka garantuar edhe nje here mbeshtetjen e nderkombetareve jo vetem ne investime.Ai ka deklaruar se pas takimit me presidentin e republikes Topi ka marre garancite per dhenien fund te konfliktit qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.425Z

Çfarë i mungon futbollit shqiptar?

Nga Hasan Sinani, Vlorë Futbolli shqiptar është në krizë (dhe jo vetëm sot) dhe këtë e vërtetojnë stadiumet e zbrazëta. Kjo krizë vjen jo nga mungesa e talenteve të reja apo prej mungesës së investimeve për krijimin e mjediseve të përshtatshme dhe mbajtjen e ekipeve, por se futb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.223Z

UEFA gjobit Federatën Shqiptare të Futbollit

UEFA gjobiti Federatën Shqiptare të Futbollit me një shumë prej 15 mijë frangash për mosmarrjen e masave organizative gjatë ndeshje kualifikuese të Botërorit 2010, Shqipëri-Danimarkë (1-1). Pas ndeshjes gjyqtarët e takimit dhe lojtarët danezë u ankuan për mungesën e ujit të ngrohtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama