Rezultate te kerkimit per termin: +Fyle

Total: 4311
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.609Z

Fyle ironizon nacionalizmat

Fyle ironizon nacionalizmat E hene 18 Mars 2013 1818 STEFAN FYLEKomisioneri per zgjerimin ne BE Stefan Fyle ironizon tonet nacionaliste te artikuluara kohet e fundit nga kryeministri shqiptar Sali Berisha Nepermjet nje postimi ne Twitter Fyle deklaron se me keto qendrime Shqiperia tregon kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.069Z

Fyle Mbeshtesimintegrimin e Kosoves

Komisioneri evropian per Zgjerim Stefan Fyle pas takimit me ministren per integrime te Kosoves Vlora Citaku ka shprehur permes nje deklarate per media mbeshtetjen e Komisionit Evropian per perspektiven e Kosoves drejt BE-se.Fyle tha se do te vazhdoje te mbeshtese perpjekjet e Kosoves per te permbush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.402Z

Fyle mbështet dialogun politik

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Shtefan Fyle, tha se Kosova ka të njëjtën perspektivë evropiane sikurse dhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.“Kosova e ka të njëjtën perspektivë evropiane, sikur edhe të tjerët në Ballkanin Perëndimor. Prandaj, ekzistojnë kërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.572Z

Fyle negociatori i ri

Fyle negociatori i ri E diel 14 Prill 2013 1142 Fyle negociatori i riKomisioneri per Zgjerim ne BE Stefan Fyle duket se do te marre rolin e ndermjetesuesit te ri te dialogut mes Prishtines dhe Beogradit E perditshmja serbe Blic shkruan ne numrin e sotem se roli i shefes per politike te jashtme n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.299Z

Fyle: Integrimi, zgjidhni krizën

Komisioneri Europian per Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Shtefan Fyle, i përcolli zëvendëskryeministrit Ilir Meta të njëjtat mesazhe që dy javë më pare iu dhanë delegacionit shqiptar gjatë dorëzimit të përgjigjeve të pyetësorit për marrjen e statusit kandidat. “Theksova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.275Z

Fyle: Integrimi, Fyle-Ballkanit Perëndimor: Përmbushni kriteret

BE-ja vazhdon politikës e saj të dyerve të hapura për anëtarësimin, tha Komisioneri i Zgjerimit Stefan Fyle, por paralajmëroi se kandidatët duhet të përmbushin të gjitha kriteret e BE-së dhe të plotësojnë të gjitha kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.577Z

Fyle shtyn vizitën në Tiranë

Komisionari për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefan Fyle, ka anuluar vizitën në Tiranë, të planifikuar për 13 shkurt. Besohet se shkaku i shtyrjes për një datë të pacaktuar është situata në Ukrainë, ku qytetarët protestojnë tashm, prej shumë ditësh. Angazhimi i Brukselit p�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama