Rezultate te kerkimit per termin: +Gadafit

Total: 1401
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.356Z

Zbulohet pasuria e Gadafit

Besohet se ekzistojnë edhe 4 tonelata arid he 500 milion dollarë, të cilat Gadafi i ka tërhjekë prej bankës. Qeveritarët libian jane duke zhvilluar një luftë të vërtetë me “gjuetarët” e pasurisë së fshehur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.117Z

Libi ringjallen mbeshtetesit e Gadafit

“Ringjallen” mbështetësit e Gadafit në Libi. Në qytetin Bani Ualid, janë regjistruar përleshje të armatosura mes nostalgjikëve të ish-diktatorit dhe forcave qeveritare të Këshillit të Tranzicionit. Forcat e qeveris&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.123Z

Forcat e Gadafit rifitojnë terenin

Forcat besnike të Moamer Gadafit kanë ripushtuar sot tre qytete në Lindje të Libisë, teksa fuqitë botërore po e konsiderojnë armatimin e kryengritësve. Besnikët e Gadafit të mbështetur nga tanket dhe artileria kanë arritur në par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.365Z

NATO: Rënia e Gadafit, çështje kohe

TRIPOLI- Pas bombardimeve ne rezidencen e Gadafit, NATO ka deklaruar se  është vetëm çështje kohe para se regjimi i udhëheqësit libian Muhamer Gadafit të pushtohet nga kryengritësit në Tripoli. “Le të jetë e qartë këtu: pavarësisht zhurmës që mund të bëhet në Tripoli, re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.023Z

Ambasadorët e Libisë kundër Gadafit

Ambasadori i Libisë në Lisbonë, i ka kthyer shpinën regjimit të Moamer Gadafit, duke e quajtur atë "fashist, tiran dhe të padrejtë". Në një deklaratë që e transmeton AFP-ja, ambasadori libian në Portugali gjithashtu i ka b&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.597Z

Libi, avionët sulmojnë godinën e Gadafit

Koalicioni shumëkombësh, ka ndërmarrë edhe natën e dytë, sulme kundër caqeve në Libi, që synojnë krijimin e zonës së ndalim-fluturimit, që do të parandaloj sulmet e forcave të Muamer Gadafit, kundër mbështetësv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.446Z

Dyshime rreth vrasjes së Gadafit

Aktorë të ndryshëm nëpër botë po i bëjnë thirrje Libisë që të qartësojë vrasjen e Muamer Gadafit. Gadafi u vra të enjten, por në video duket i gjallë edhe pasi forcat e Këshillit të Libisë e kanë z&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama