Rezultate te kerkimit per termin: +Gadishullit

Total: 1567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.127Z

ShBA dërgon luftanije në ujrat e gadishullit korean

Pas një sërë veprimesh agresive nga ana e Koresë së Veriut, Shtetet e Bashkuara kanë dërguar në ujrat e gadishullit Korean një skuadër me luftanije, teksa në njoftimin zyrtar të Departamentit të Mbrojtjes theksohet se kjo masë është ndërmarrë për të qëndruar në gadishmëri ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.266Z

SHBA nisin edhe dy aeroplanmbajtëse luftarake drejt Gadishullit Korean

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur edhe dy aeroplanmbajtëse luftarake drejt Gadishullit Korean, ndërsa ato u shtohen dy luftanijeve të tjera. Presidenti amerikan Donald Trump ka dërguar USS Carl Vinson, i pajisur me reaktorë bërthamorë, ndërsa mban 100 avionë. Aeroplanmbajtëset

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.625Z

Kim Jong Il “premton” denuklearizimin e Gadishullit të Koresë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut ka premtuar sërish se do të largojë armët bërthamore nga Gadishulli i Koresë, është theksuar në një raport të sotëm, në momentin kur ai e ka dërguar përfaqësuesin e vet kryesor bërthamor në Pekin, hap ky i cili mund të shkojë në favor të negoci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.278Z

Moon dhe Kim bisedojnë për denuklearizimin e Gadishullit Korean

Liderët e Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut po takohen në Phenjan, për bisedime rreth denuklearizimit. Koreja e Veriut ka mbajtur një seri takimesh të rralla këtë vit edhe me Jugun, edhe me SHBA-në. Por, bisedimet me Uashingtonin kanë ngecur dhe palët kanë rënë dakord vetëm për q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.467Z

Uragani Leslie i vërsulet gadishullit Iberik, dëme të mëdha në Portugali

Erëra me forcën e një uragani kanë përfshirë Portugalinë mbrëmjen e së shtunës duke rrëzuar qindra pemë dhe lënë më shumë se 15,000 shtëpi pa energji. Erërat shkatërrimtare arritën deri në 176 km/h. Uragani Leslie preku qendrën dhe veriun e vendit gjatë, por fatmirësisht nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.313Z

VENDIM PËR SHPALLJEN “PARK KOMBËTAR” TË EKOSISTEMIT NATYROR DETAR PRANË GADISHULLIT TË KARABURUNIT DHE ISHULLIT TË SAZANIT

V E N D I M PëR SHPALLJEN “PARK KOMBëTAR” Të EKOSISTEMIT NATYROR DETAR PRANë GADISHULLIT Të KARABURUNIT DHE ISHULLIT Të SAZANIT Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të neneve 4, pika 1, shkronja “b”, 6 e 13, të ligjit nr.8906, datë 6.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.436Z

K. Veriut angazhohet për denuklearizim të gadishullit

Pekin - Koreja e Veriut kërkon paqe për mbarë rajonin prandaj edhe do të shtojë angazhimin e saj për eliminimin e armëve bërthamore nga i gjithë Gadishulli Korean . Sipas liderit të shtetit Kim Jong-il, "Koreja e Veriut do të angazhohet për denuklearizimin e pjesës veriore të Gedishul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama