Rezultate te kerkimit per termin: +Gallup

Total: 451
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.552Z

Reagon Gallup International

04/06/2005  Meril James, sekretare e Përgjithshme e Gallup international, shprehet: „Në lidhje me komentet e fundit të bëra për sondazhet e opinionit publik të mbajtura në Shqipëri dhe spekulimet rreth agjencive të studimit që i drejtuan ato; duket e arsyeshme të sqarojmë si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.555Z

Historia e vërtetë e “Gallup”

05/06/2005  Nisur nga keqkuptimi i ditëve të fundit të opinionit publik lidhur me emrin e kompanisë me të cilën “Mjaft” realizoi sondazhin parazgjedhor në Shqipëri, gazeta “Metropol” publikon historinë e vërtetë të kompanisë së famshme amerikane të sondazheve “Gall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.034Z

Gallup Internacional: Nuk kemi bërë sondazh në Shqipëri

02/06/2005  "Gallup Internacional" ka bërë të ditur dje me anë të një deklarate për shtypin, se nuk është e përfshirë në sondazhin parazgjedhor në Shqipëri. Në deklaratën për shtyp të Kristofer Stjuart, menaxher i rrjeteve, bëhet e ditur se në këtë sondazh është mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.666Z

Gallup: Pavaresia e Kosoves, stabilizoi rajonin

Zyrat e Pieter Feithit, ICO dhe EUSR, nuk e kane perkrahjen e shumices se shqiptareve dhe serbeve te Kosoves. Sipas Gallup Balkan Monitor, 38 per qind e shqiptareve dhe 58 per qind e serbeve jane te bindur se Kosova eshte ne gjendje te funksionoje pa pranine e tyre. Per EULEX'in, mendojne ndryshe. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.628Z

Gallup: Mosmarrëveshjetpër statusin docojnë në konflikt

PRISHTINE- Një e treta e serbëve të Kosovës mendojnë se mosmarrëveshja rreth statusit të Kosovës do të çojë në konflikt të armatosur. është ky rezultati i një anketimi të Gallup Balkan Monitor. Rezultatet e anketimit tregojnë se frika nga lufta ekziston edhe te 5 % e shqiptarëve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.249Z

"Gallup" : Policët dhe mjekët, kampionë për ryshfet

Shqipëria mban vendin e parë në Ballkan për ryshfetin. Policët dhe bluzat e bardha janë dy figurat që i kanë nxirë faqen Shqipërisë në monitorimin e Ballkanit të "Gallup" për vitin 2008-të. Nga sondazhi i "Gallup", 32% e shqiptarëve pranojnë se kanë dhënë ryshfet gjatë 12 muajve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.526Z

Shqiptarët duan të ikin! Gallup: 56% duan të emigrojnë

Sipas Gallup, 14 për qind e popullsise globale në moshë madhore dëshiron të emigrojë. E përkthyer në vlerë, kjo do të thotë se aktualisht mbi 710 milionë persona në gjithë botën duan të largohen nga vendi i tyre. Përfundimet kanë dalë nga një sondazh global, më i madhi i realiz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama