Rezultate te kerkimit per termin: +Gazs

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

BE merr frymë lirisht

Nga Bashkimi Evropian vijn lajme qetsuese: Spanjs nuk i duhen para nga fondi evropian i stabilitetit. Ndrsa n konfliktin e Rripit t Gazs ka shenja shtensionimi. Shqetsim i madh u krijua gjat dits s hn (14 qershor) nga nj konferenc telefonike e organizuar shpejt e shpejt midis min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Izraeli ashprson sanksionet ndaj rajoneve autonome palestinez

Pas nj serie t sulmeve me raketa nga Rripi i Gazs Izraeli filloi me reduktimin e derivateve t nafts n rajonet palestineze. Ndrrmarrja energjetike izraelite Dor Alon njoftoi se ministria e mbrojtjes ka lshuar nj urdhres adekuate pr kt qllim. Sipas t dhnave t Entit pr energji n Gaz sht shnuar nj reduk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

Palestinezt njohin shtetin izraelit?!

N mes t shkallzimit t konfliktit n Lindjen e Mesme, dy grupet rivale palestineze kan rn dakord pr nj zgjidhje q nnkupton dy shtete. Palestinezt kan hartuar nj dokument me t cilin njihet shteti izraelit. Ndrkoh Izraelitt dhe palestinezt po aramatosen pr nj konflikt t mundshm. Nn hijen e grumbul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.836Z

Tony Blair do jetë këshilltar i projektit të gazsjellësit TAP

Tony Blair, ish- kryeministri i Britanisë, është punësuar si këshilltar për projektin e gazsjellësit TAP. Sipas FT, ai do këshillojë konsorciumin e udhëhequr nga gjigandi BP. Gazsjellësi TAP do të eksportojë gazin natyror nga Azerbajxhani në drejtim të Europës. Blair do i bashkohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.111Z

Jepen 1.1 milion euro/ Më në fund Shqipëria do ketë një masterplan për gazin

Instrumenti i Investimeve për Ballkanin Perëndimor, (Western Balkan Investment Framework – WBIF) ka miratuar grantin prej 1.1 milion eurosh dhënë qeverisë së Shqipërisë me synim hartimin e masterplanit të gazit. Ky grant i sapo miratuar nga WBIF, sëbashku me mbështetjen që ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.737Z

Ballkani bëhet shesh beteje i një tjetër përplasje mes Rusisë dhe BE

Rusia ka akuzuar Bashkimin Europian për sanksionet që po vendos, pas vendimit të Bullgarisë për të ndaluar ndërtimin e një gazsjellësi. Sipas BBC, gazsjellësi Rryma e Jugut, i financuar nga gjiganti shtetëror rus, Gazprom, do të dërgonte gaz në Europë përmes Ballkanit, duke shmang

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.274Z

Rifillojnë bisedimet Izrael- Palestinë. SHBA gati programi i negociatave

Pas 20 muajve ndalese rifillojne marreveshjet per paqe. Sipas t dhnave t qeveris amerikane izraelitt dhe palestinezt ndodhen n prag t rifillimit t negociatave t drejtprdrejta. Ministria e Jashtme n Uashington sqaroi se sht shum afr arritja e nj marrveshjeje pr fillimin e negociatave. Ka mbetur t sqa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama