Rezultate te kerkimit per termin: +George +Washington

Total: 526
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.265Z

USS George Washington arrin në Filipine

Marina Amerikane po intensifikon përpjekjet për të ndihmuar banorët në pjesën qëndrore të Filipineve të cilët u prekën nga tajfuni , duke dërguar një aeroplanmbajtëse gjigande dhe anije me furnizime për të ofruar ndihmë emergjente për popullsinë e cila ka nevojë urgjente për ush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.659Z

George Washington pavarësisht dështimeve, ishte çelësi i fitores

Autori i Lajmit: Nga John Ferling Ne mendojmë se e njohim Luftën Revolucionare. Në fund të fundit, Revolucioni amerikan dhe lufta që shoqëroi atë, jo vetëm që përcaktuan kombin që do të krijohej, por gjithashtu vazhdoi të përcaktojë atë se cilët jemi. Deklarata e Pavarësisë, M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.094Z

Hyseni përmbyll vizitën me një ligjëratë në George Washington University

Në përfundim të vizitës së tij në Washington, ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka mbajtur një ligjëratë para studentëve të Departamentit për Drejtësi dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare të "George Washington University". Duke trajtuar temën e migracionit në përgjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.551Z

Gjendet flamuri amerikan i kohës së George Washington

Zbulimi Gjendet në një komodinë një pjesëz e historisë së SHBA-së Nuk i dihet asnjëherë se çfarë mund të fshehë sirtari i një mobilieje të vjetër. Mund të ngjajë, ashtu siç i ka ndodhur 70-vjeçarit Ernesto Campanini, të gjejë një flamur të vjetër amerikan, që i përket ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.385Z

Kushtetuta e George Washington-it shitet për 10 milionë dollarë

Kopja personale e presidentit George Washington e Kushtetutës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës u shit për 10 milionë dollarë në një ankand të organizuar nga Christie’s. Libri, i cili mbart edhe shënime të kryera nga vetë presidenti, u botua në vitin 1789, gjatë kohës kur ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.061Z

SHBA, arrestohet aktori George Clooney

WASHINGTON - Arrestohet aktori i famshëm amerikan George Clooney, ndërsa protestonte bashkë me të atin jashtë Ambasadës Sundaze në Washington. Protestuesit akuzuan presidentin e Sudanit, Omar al-Bashir, se ka provokuar një krizë humanitare dhe ka bllokuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.753Z

Reuters: George Washington, shqiptari i Kosovës që krijoi Amerikën

Vetë presidenti Washington thuhet ta ketë lënë një letër-amanet për mbrojtjen e shqiptarëve nga Amerika në çdo kohë dhe në çdo mënyrë. Para disa kohësh, Instituti i Biokimisë dhe i Gjenetikës, me seli n&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama