Rezultate te kerkimit per termin: +Geraldo +Durda

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.448Z

Postera për Berishën, pranga Geraldo Durdës

Geraldo Durda, vëllai i Edison Durdës TIRANE Geraldo Durda, vëllai i një prej viktimave të Gërdecit, u arrestua pas mesnatës së të hënës në Tiranë, pasi u kap nga patrulla e policisë duke ngjitur postera, në formën e një lajmërimi vdekjeje për Kryeministrin. Bashkë me të u arre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.445Z

I vdiq vëllai në Gërdec, arrestohet pse vendosi postera me lajmërimin e vdekjes së Berishës

Geraldo Durda Vendosja e disa posterave ne formën e një njoftimi vdekjeje, kundër kryeministrit Berisha i ka kushtuar shtrenjte 17-vjeçarit Geraldo Durda, i cili ne tragjedinë e Gërdecit humbi vëllanë e tij 7-vjeçar. Adoleshenti u prangos gjate natës duke u gdhire e marta, teksa me disa pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.232Z

Lirohen aktivistët e lëvizjes Rinia Aktive

Pasi kane qëndruar rreth 35 ore ne qelitë e paraburgimit te komisariatit numër 3, aktivistet, mes te cilëve edhe Geraldo Durda qe humbi vëllanë 7-vjeçar ne tragjedinë e Gërdecit, u lejuan te kthehen ne shtëpi. Vendimi i lirimit ne fakt u mor nga organi i akuzës, duke rrezuar pretendimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.505Z

Prokuroria kundër policisë, liron të rinjtë e arrestuar pse vendosën postera kundër Berishës

Përkundër akuzave te forta te policisë, prokuroria ka liruar katër aktivistet e lëvizjes Rinia Aktive, të cilët u prangosen natën duke u gdhire e marta, teksa po ngjitnin ne mure postera kundër kryeministrit Berisha, ku ne mënyrë ironike njoftonin ndarjen e tij nga jeta. Pasi kane qëndru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.444Z

Berisha “vdiq”, arrestohen tre të rinj

Tre aktivistë të një lëvizjeje thuajse anonime në Tiranë përfunduan në pranga për aktin e tyre. Ata kishin nisur t’i ngjisnin posterët mureve të qytetit, përkatësisht në zonën e “Nëntëkatësheve”.Personat e arrestuar janë Geraldo Durda, Alrind Kote dhe Dritan Broka, të cilë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.442Z

Postera anti-Berisha, shoqërohet vëllai i viktimës në Gërdec

TIRANE-Tre të rinj, aderues në lëvizjen "Rinia Aktive", kanë rënë në prangat e policisë pasi janë kapur duke shpërndarë postera kundër qeverisë dhe kryeministrit Berisha. Pankartat në formë fotosh me mbishkrime mësohet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.439Z

Eri i Gërdecit

-Albanian Stories Nga Rudina Xhunga Nesër, është 15 mars. Si sot, 8 vjet të shkuara, Eri Durda, i lutej të vëllait, Geraldos, t'i jepte biçikletën. I vëllai nuk pranonte, se 8-vjeçarit nuk i arrinin këmbët. Dinte ta ngiste, po rrëzohej dhe ia gërvishte. Ndaj i vogli, i lutej gjithmon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama