Rezultate te kerkimit per termin: +Gerd +Vaso

Total: 145
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.768Z

Enada Hoxha e Gerd Vaso padisin për një foto kompaninë turke

Enada Hoxha dhe Gerd Vaso TIRANE – Çifti i balerinëve profesionistë, Enada Hoxha dhe Gerd Vaso, padisin në Gjykatën e Tiranës një kompani turistike turke për shkelje të jetës private. Balerinët e mirënjohur pretendojnë se janë dëmtuar nga publikimi i një fotoje të tyre në faq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.508Z

Fedra, Gerd Vaso dhe Enada Hoxha festojnë 20 vjet mbi puante

Baleti Fedra është krijuar në vitin 2012 nga kompania "Balletto del Sud", një kompani që Franzutti e drejton qysh prej vitit 1995, me rastin e 150-vjetorit të lindjes së Gabriele D'Annunzio-s, ndaj edhe ky balet frymëzohet prej tragjedisë së shkruar nga dramaturgu më shumë sesa nga Euri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.259Z

Me djalin, pushimet e Enada Hoxhës dhe Gerd Vaso në Itali (FOTO)

Transmetuar më 05.08.2014 - 16:26 Ata janë dy prej balerinëve më të talentuar dhe më të suksesshëm në vendin tonë. Enada Hoxha dhe Gerd Vaso, të cilët krahas pasionit për baletin janë të martuar bashkë dhe si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.819Z

Enada Hoxha e Gerd Vaso rrefejne me levizje per Shopenin

12/10/2010Baleti Shopen Dhimbje dhe dashuri sjell ne Teatrin Kombetar te Operes dhe Baletit boten mondane dhe sallonet pariziene. Nje balet nga Enada Hoxha dhe Gerd Vaso kjo eshte premiera e re e TKOB-it qe do te shfaqet me 16 dhe 17 tetor. Baleti nis ne nje nga sallonet pariziene ku te ftuarit nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.618Z

GERD VASO. “Gjenerali i ushtrisë së balerinëve...”

Petrika GROSI Në intervistën e radhës, “Albania Weekend” ftoi balerinin e njohur Gerd Vaso, i cili foli mbi jetën e tij brenda dhe jashtë skenës, njohjen dhe lidhjen me Enada Hoxhën, mbi të thënat dhe të pathënat për këtë çift, projektet, familjen, pasionet dhe për shumë detaje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.890Z

Enada dhe Gerd Vasosjellin “Traviatën” në balet

TIRANE - Premiera absolute e baletit “Traviata” me muzikë të Giuseppe Verdi-t do të shfaqet në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit – Tiranë me rastin e dyqindvjetorit të lindjes së Giuseppe Verdi-t duke ofruar një riinterpretim k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.780Z

Djali i Enada dhe Gerd Vasos, zgjedh drejtim ndryshe nga prindërit? |FOTO

Transmetuar më 02.10.2016 - 15:52 Çifti i njohur balerin Enada dhe Gerd Vaso mund të kenë njëmijë arsye për të pasur krenari të përbashkëta, pasi edhe punojnë bashkë. Kanë sjellë përmes kërcimit vepra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama