Rezultate te kerkimit per termin: +Gerdi +Vaso

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.116Z

Fedra, një histori pasioni në TKOB

Enada dhe Gerti Vaso festojnë 20-vjetorin e karrierës me një balet për dashurinë Ata janë dy balerinët më të njohur të skenës shqiptare dhe ndajnë bashkë jo vetëm skenën, por dhe jetën e përditshme. Këtë vit Enada dhe Gerti Vaso mbushin 20 vjet në skenë, dy dekada që kanë mend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.268Z

Enada Vaso dhe trupi i saj në formë

Jemi mësuar të shikojmë Enadën të performojë në skenë duke kërcyer në krahët e bashkëshortit Gerdit, por këtë herë ata kanë postuar në rrjetin social Instagram foto gjatë pushimeve në Itali. Enada veshur me bikini fluorishente, tregon trupin e saj me linja perfekte dhe super në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Baleti "Karmen" premier në TOB

Baleti në dy akte Karmen i shkruar nga Prosper Merime, po vihet ne skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit nga koreografi italian Fredi Francuti. Në studion e provave të teatrit balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerdi Vaso po finalizojnë lëvizjet në prag të premierës që fillon në datën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.542Z

Shfaqja ne TKOB Romeo e Zhuljeta shenon sukses

“Romeo dhe Zhulieta”  shënoi një nga premierat më të mëdha në skenën e Teatrit të Operas. Tragjedia më e famshme e Shekspirit dhe kryevepra muzikore e Prokofiev,  u realizuan në koreografinë e bullgarit Peter Lukanov dhe di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.780Z

Djali i Enada dhe Gerd Vasos, zgjedh drejtim ndryshe nga prindërit? |FOTO

Transmetuar më 02.10.2016 - 15:52 Çifti i njohur balerin Enada dhe Gerd Vaso mund të kenë njëmijë arsye për të pasur krenari të përbashkëta, pasi edhe punojnë bashkë. Kanë sjellë përmes kërcimit vepra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.066Z

Gerti dhe Enada: Brenda janarit bëhemi 3, po mbërrin një djalë|

  RRËFIME BASHKËSHORTËSH Gerdi Vaso: Luanim "Romeo dhe Zhuletja" kur i thashë "Të dua"/ Enada Hoxha: Baleti dhe Gerdi dashuritë e mia të mëdha Asgjë nuk ka ndryshuar në ritmin e jetës së tyre. Janë çdo mëngjes bashkë në mjediset e Teatrit të Operas dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.669Z

Gerdi dhe Enada, dashuria universale në skenë

Autori i Lajmit: Gerilina KodheliÇifti Gerd Vaso dhe Enada Hoxha do të jenë princi dhe princesha e shfaqjes “Arrëthyesi”. Balerinët e mirënjohur dashurinë që përjetojnë në jetë, do ta interpretojnë me gjuhën universale, atë të lëvizjeve koreografike këtë herë si Klara dhe Arr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama