Rezultate te kerkimit per termin: +Gerdi

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.933Z

Gerd Dani, një model ku duhet të reflektojnë paraplegjikët, kryeministri dhe institucionet shqiptare

Nga Njazi Muka   Gerd Fatmir Dani, ka lindur në Shkodër me 17 Dhjetor 1986. Ai  lindi 6 muajsh, me një lindje të parakohshme të shkaktuar probabilisht nga rrezatimi i shkaktuar pas katastrofës së Çernobilit. Dëmtimi që në barkun e nënës bëri që ky fëmijë të lindi me paraplegj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Baleti "Karmen" premier në TOB

Baleti në dy akte Karmen i shkruar nga Prosper Merime, po vihet ne skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit nga koreografi italian Fredi Francuti. Në studion e provave të teatrit balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerdi Vaso po finalizojnë lëvizjet në prag të premierës që fillon në datën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.071Z

Vritet gazetarja në Irak

Një gazetare që punon për një kanal televiziv kurd është vrarë sot nga eksplodimi i një bombe gjatë luftimeve ndërmjet trupave qeveritare dhe militantëve të Shtetit Islamik në qytetin Mosul. Organizata e lajmeve, Rudaw, ka njoftuar se gazetarja e saj, Shifa Gerdi, 30 vjeçare, është v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.116Z

Fedra, një histori pasioni në TKOB

Enada dhe Gerti Vaso festojnë 20-vjetorin e karrierës me një balet për dashurinë Ata janë dy balerinët më të njohur të skenës shqiptare dhe ndajnë bashkë jo vetëm skenën, por dhe jetën e përditshme. Këtë vit Enada dhe Gerti Vaso mbushin 20 vjet në skenë, dy dekada që kanë mend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.669Z

Gerdi dhe Enada, dashuria universale në skenë

Autori i Lajmit: Gerilina KodheliÇifti Gerd Vaso dhe Enada Hoxha do të jenë princi dhe princesha e shfaqjes “Arrëthyesi”. Balerinët e mirënjohur dashurinë që përjetojnë në jetë, do ta interpretojnë me gjuhën universale, atë të lëvizjeve koreografike këtë herë si Klara dhe Arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.066Z

Gerti dhe Enada: Brenda janarit bëhemi 3, po mbërrin një djalë|

  RRËFIME BASHKËSHORTËSH Gerdi Vaso: Luanim "Romeo dhe Zhuletja" kur i thashë "Të dua"/ Enada Hoxha: Baleti dhe Gerdi dashuritë e mia të mëdha Asgjë nuk ka ndryshuar në ritmin e jetës së tyre. Janë çdo mëngjes bashkë në mjediset e Teatrit të Operas dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.253Z

Dy gra në gjyq, pedagogia: Vajza e jetimores më vodhi identitetin

 TIRANE - Dy gra me gjeneralitete të njëjta dhe foto të ndryshme kanë mbërritur në Gjykatën e Tiranës për të sqaruar vjedhjen e identitetit. Padia e rrallë, ka nisur të shqyrtohet nga gjyqtari Gerdi Hoxha, ku njëra prej grave akuzohet për falsifikim, ndërsa tjetra ka rolin e kall

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama