Rezultate te kerkimit per termin: +Gezi

Total: 218
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.987Z

Gezi i Tiranës

Nga Lavdosh Ferruni   Qytetarët turq ia dolën të ndalojnë prerjen e pemëve në parkun Gezi në Stamboll. Lajm i mirë ky për mbarë botën demokratike. Lajm i mirë, pa dyshim, edhe për qytetarët e Tiranës. Por përjetimi i mirë për qytetarët e Tiranës nuk mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.469Z

Turqi, rihapet parku "Gezi"

STAMBOLL- Parku "Gezi", shumë pranë sheshit "Taksim" në Stamboll, bastion i protestuesve antiqeveritarë para evakuimit nga policia në fund të majit, do të rihapet sot për publikun, por tashmë pa toleruar asnjë lloj manifestimi, deklaroi guvernatori i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.467Z

Stamboll, parku "Gezi" hapet nesërpër publikun, tani paqe dhe gëzim

STAMBOLL - Parku Gezi në qendër të Stambollit, e cila u bë simbol i protestave në mbarë vendin dhe ka qenë i rrethuar nga policia për dy javë, do të rihapet, njoftoi guvernatori i Stambollit nëpërmjet rrjetit social Twitter."Ne do të hapim nesër parkun Gezi. Parku i cili u zbukurua me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.428Z

Turqi, shpresa për mosprishjen eparkut “Gezi”, do apelohet çështja

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/ Protestat nisën dy javë më parë STAMBOLL- Zëvendëskryetari i Partisë AK, Hysejin Çelik tha se “nuk do të bëhet asnjë veprim në lidhje me parkun “Gezi” deri në marrjen e vendimit të Gjykatës dhe rezultateve të referendumit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.585Z

Gezi Park, protestuesit zotohen për rezistencë: Ky është veç fillimi (FOTO)

Turqi- Protestuesit turq kanë premtuar të vazhdojnë ta mbajnë të zënë ‘Gezi Park’-un e Stambollit. Deklarata e tyre erdhi megjithë premtimin sfidues të kryeministrit për të ndalur një plan rizhvillimi, i cili ngjalli dy javë të trazirave antiqeveritare. Oferta e Rexhep Taji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.490Z

Erdogan: Parku Gezi do të prishet,përpara me projektin

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO STAMBOLL - (Ora 17:40) - Recep Tayyip Erdogan paralajmëron se nuk ka qëllim të bëjë hapa pas për projektin urbanistik të Stambollit, i cili bëri të shpërthejnë protesta në metropolin e Bosforit."Projekti respekton historinë, kulturën dhe amb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.659Z

Serish episode te dhunshme ne Gezi Park

Nuk ka paqe per Gezi Park, vendi simbol i rezoltes popullore turke ndaj qeverise se Erdogan. Episode te reja te dhunshme jane evidentuar ne diten kur parku u rihap pas tre javesh. Rihapja e parkut ka lene nje shije te hidhur tek manifestuesit: guvernatori i Stambollit kishte njoftuar menjehere nda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama