Rezultate te kerkimit per termin: +Gis

Total: 167
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.541Z

Anuloni tenderin për blerjen e GIS

Eduard Shalsi Deputeti i PS-së, ish-nënkryetar i Bashkisë së Tiranës, Eduard Shalsi, i ka shkruar një letër kryebashkiakut Lulzim Basha, ku i kërkon anulimin e tenderit për blerjen e sistemit GIS. E gjykova të arsyeshme që në prani të mediave të mbledh specialistë të fushës (shqipta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.246Z

Tenderi per sistemin GIS

Deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-nënkryetari i Bashkise së Tiranës, Eduard Shalsi akuzon kryetarin e Bashkisë Lulzim Basha për një tjetër aferë korruptive, qe lidhet me tenderin e shpallur nga Bashkia, për blerjen dhe instalimin e sistemit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.638Z

Pollo: GIS, bazë për hartografinë moderne në Shqipëri

Për të gjetur më thjeshtë një vend, biznes, zonë apo pronë dhe shumë vendodhje të tjera së shpejti do të vihen në funksion sistemi elektronik Geographic information system. Ministri i Inovacionit dhe Teknologjisë së Informacionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.418Z

Shalsi letër Bashës: Tërhiqu nga akti korruptiv me sistemin GIS

Share Socialistet i bëjnë thirrje kryetarit te bashkise Lulzim Basha, te anuloje tenderin e blerjes se sistemit GIS, për hartën dixhitale te Tiranes. Nënkryetari i grupit te PS, Eduart Shalsi nëpërmjet një letre dërguar kryebashkiakut Basha, kryetarit te kontrollit te larte te shtetit Buj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.420Z

Shalsi letër Bashës: Të anullohet tenderi për blerjen e GIS

Nënkryetari i grupit parlamentar të PS-së Eduard Shalsi përmes një letre drejtuar kryetarit të bashkisë së Tiranës Lulzim Basha i kërkon këtij të fundit anulimin e tenderit për blerjen dhe instalimin e sistemit GIS në funksion t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.807Z

Tabaku: E verteta e projektit GIS, Shalsi genjen Luljeta Ndoka

Nenkryetarja e Bashkise se Tiranes, Jorida Tabaku, ka deklaruar se ish-administrata e meparshme e Bashkise se Tiranes ka shpenzuar rreth 600 mije dollare per projektin GIS, nga vitit 2005 deri ne vitin 2009. "Shalsi deklaroi se sistemi i GIS ka kushtuar vetem 30 mije dollare, por e verteta eshte kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.638Z

Pollo: Shqipëria brenda disa muajsh me sistem Gis

TIRANË- Shqipëria synon që brenda disa muajsh të ketë një sistem Gis, i cili do të mundësojë hartografimin tredimensional të territorit të saj. Deklarata është bërë sot nga ministri i Ministri i Inovacionit, Teknologjisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama