Rezultate te kerkimit per termin: +Giut +Korrupsion

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.375Z

Akuzohet per korrupsion Prokuroria dergon ne gjykate Haxhi Giun

Tirane 29 shkurt 2016 NOAal - Prokuroria e Krimeve te Renda perfundoi hetimet dhe ka derguar ne Gjykate dosjen penale ndaj prokurorit Haxhi Giu Ai u arrestua per korrupsion me marrjen e ryshfetit prej 29 mije eurobr br Giu akuzohet per korrupsion te funksionareve te larte te drejtesise Ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.973Z

Giu i sëmurë me zemër, gjykata pranon ekzaminim mjekësor

Avokatët e prokurorit Haxhi Giu, i arrestuar pak kohë më parë për korrupsion dhe i lënë në arrest me burg, kanë bërë një kërkesë drejt Gjykatës së Krimeve të Rënda për një ekzaminim shëndetësor, e cila i është panuar. Sipas tyre, Giu ndodhet në gjendje jo të mirë shëndet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.462Z

Gjykata vendos gjykim të shkurtuar për prokurorin Giu

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur gjykim të shkurtuar për prokurorin Haxhi Giu. Edhe për Aleks Shporin, gjykata ka dhënë të njëjtën masë. Prokurori Giu akuzohet për korrupsion pasiv, pasi sipas Krimeve të Rënda ka pranuar nga shtetasi Aleks Shpori një shumë parash në këmbim t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.320Z

Prokuroria kërkon 4 vjet burg për Haxhi Giun

Prokuroria ka kërkuar 4 vjet burg për ish-prokurorin Haxhi Giu. Gjithashtu, Prokuroria ka kërkuar që ai të mos lejohet që të ushtrojë detyrën për 3 vjet. Veç kësaj, organi i akuzës kërkoi  2 vjet burg për Aleks Shporrin. Giu akuzohet për ‘korrupsion pasiv’. Haxhi Giu u a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.068Z

Haxhi Giu dënohet me 2.4 vjet burg nga Krimet e Rënda

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 2.4 vjet burg Haxhi Giun, ish-prokurorin e Krujës që akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv. Prokuroria kishte kërkuar 4 vjet burg për ish-prokurorin Haxhi Giu. Gjithashtu, Prokuroria ka kërkuar që ai të mos lejohet që të ushtrojë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.945Z

Krimet të Rënda çojnë në gjykatë dosjen e ish-prokurorit Giu

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka çuar në gjykatë dosjen e ish-prokurorit Haxhi Giu. Ai u arrestua dhe akuzohet për korrupsion. Seancën e kaluar gjyqësore, Gjykata e Krimeve të Rënda urdhëroi ekzaminimin shëndetësor për ish-Prokurorin e Krujës, pasi avokati mbrojtës deklaroi se klient

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.471Z

Prokurori i dosjes Hajdari pranon gjykimin e shkurtuar, synon një dënim të butë

Prokurorët, nën akuzë Haxhi Giu, prokurori i dosjes Hajdari, i cili akuzohet për korrupsion. Ai akuzohet se i mori të afërmve të një të dënuari 29 mijë euro. Po hetohet me masën e arrestit me burg. Dosja – Haxhi Giu pranon aktet por jo akuzën. Prokuroria lexon aktakuzën, ndërs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama