Rezultate te kerkimit per termin: +Gjakova

Total: 1402
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.117Z

Olimpiada e Rios, eliminohet Nora Gjakova

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, i ka dhënë lamtumirën Olimipadës së Rios. Edhe pse kishte shpresa se mund të bëhej garuesja e dytë që mund ti sillte Kosovës një medalje olimpike, Gjakova nuk ai doli dot. Ajo humbi luftën me rumunen Corina Caprioriu në raundin e 16-ve. Para ndeshjes, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.666Z

Gjakova si shembull model

Gjakova ka një popullsi thuajse prej 95 mijë banorësh (Censusi 2011) dhe është qyteti i pestë më i madh në Kosovë. Qyteti është njohur dhe me emrat si Patkova, Reak dhe Altin, ndërsa për herë të parë është quajtur Gjakovë në vitin 1485 gjatë periudhës otomane. Gjakova, edhe pse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.479Z

Kelmendi e Gjakova, duarthatë në Botëror

Nga Express më 25 gusht 2011 në ora 17:06 Xhudistet nga Kosova, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë mbetur duarthatë në Kampionatin botëror të xhudos, i cili po mbahet në Paris të Francës. Xhudistja pejane e shënoi një fitore në kategorinë 52 kg ndaj çekes Lucie Chytra. Mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.206Z

Kelmendi e Gjakova për Kupën Botërore

Xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi (52 kg) dhe Nora Gjakova (57 kg), më 30 dhe 31 janar, do të marrin pjesë në Kupën Botërore që mbahet në Sofje të Bullgarisë. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Përfaqësueses së Kosovës në xhudo, Driton Kuka. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.638Z

Gjakova me udhërrëfyes turistik

Gjakova është bërë me udhërrëfyesin turistik, përurimi solemn i të cilit në praninë e shumë mysafirëve u bë në Bibliotekën ndërkomunale Ibrahim Rugova në Gjakovë. Në këtë udhërrëfyes janë prezantuar vlerat kulturore dhe historike të trashëgimisë kulturore, si dhe bukuritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.357Z

Megjithatë, eliminohet Nora Gjakova

(I plotësuar) Nora Gjakova megjithatë është eliminuar nga Kampionati Botëror në Azerbajxhan. Xhudistja gjakovare u mposht në rrethin e tretë nga xhudistja nga Mongolia, Sumiya Dorjsuren. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};   Nora Gjakova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.253Z

Kelmendi e Gjakova serish medalje

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova vazhdojnë të shkëlqejnë në aktivitetet e xhudos në arenën ndërkombëtare. Por, këtë herë, suksesi i tyre është i dyfishtë, pasi përveç medaljeve, xhudokat janë ngjitur në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama