Rezultate te kerkimit per termin: +Gjeneral +Brigade

Total: 924
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.009Z

Shperdorim detyre arrestohet gjeneral brigade Syrja Gjoka

Foto arkiv PUBLICITET Tirane 16 maj 2014 NOAal- Policia Ushtarake ka bere te mundur arrestimin e gjeneral brigade Syrja Gjoka aktualisht komandant i Brigades Logjistike Tiranebr br Arrestimi ndaj tij u be gjate dites se sotme pas vendimit te gjykates se rrethit Berat te dates 15

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.231Z

Ministrja Kodheli gradon gjeneral brigade, Bajram Bega

Sot, në Ministrinë e Mbrojtjes u zhvillua ceremonia e gradimit të gjeneral brigade, Bajram Begës. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin ministrja e Mbrojtjes, zonja Mimi Kodheli, zëvendës Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneral brigade Dedë Prenga si dhe përfaqësues të lartë së F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.348Z

Topi dekreton gradimin e kater Gjeneral Brigade

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, dekoroi dje me grade madhore "Gjeneral Brigade", kater kolonele te Forcave te Armatosura. Vladimir Qiriazi, Zyber Dushku, Viktor Berdaj dhe Maksim Malaj u dekoruan dje ne Presidence me graden madhore Gjeneral Brigade per punen e bere nder vite. "Ne mbeshtetje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.077Z

Arrestohet gjeneral brigade Syrja Gjoka

0 Gjeneral Brigade Syrja Gjoka aktualisht me detyren e Komandantit te Brigades Logjistike eshte arrestua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.621Z

Prezantohet komandanti i KDS, gjeneral brigade Dedë Prenga

TIRANË, 18 Nëntor /ATSH/ - Komanda e Doktrinës dhe Stërvitjes së Forcave të Armatosura nga sot do të drejtohet nga gjeneral brigade Dedë Prenga. Komandanti i ri u prezantua sot në ambientet e ministrisë së Mbrojtjes në Tiranë, nga ministrja Mimi Kodheli.Duke përshëndetur në ceremoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.474Z

Dekretet ; Presidenti Topi jep gradën Gjeneral Brigade për disa ushtarakë

Katër kolonelë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë kanë marrë gradën madhore Gjeneral Brigade. Ka qenë Presidenti i Republikës, Bamir Topi, i cili ka dekretuar një ditë më parë dhënien e gradës madhore Gjeneral Brigade për ushtarakët e FA-së. Lajmi është kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.355Z

Presidenti Topi u jep katër kolonelëve gradën e lartë gjeneral brigade

Pak kohë pas tragjedisë së Gërdecit dhe shkarkimeve në Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë, Presidenti Topi ka hedhur një hap tjetër, duke dekretuar katër kolonelë me gradën madhore gjeneral brigade. Në faqen zyrtare të Presidencës bëhet e ditur se këto dekrete janë nxjerrë në m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama