Rezultate te kerkimit per termin: +Gjeofiziks

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

Indonezi, përkujtohen viktimat e tsunamit

Pes vjet pas katastrofs s tsunamit q goditi Azin, njerzit n vendet prreth Oqeanit Indian kan prkujtuar 250 mij viktimat e 26 dhjetorit t vitit 2004. N provincn Aceh, ku gjetn vdekjen 170 mij persona u mbajtn lutje n xhami dhe para varreve masive. Ceremoni prkujtimore u zhvilluan edhe n Tailand dhe I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama