Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermania

Total: 9993
  • 2020-09-15T14:05:16.766Z

Zhgënjen Gjermania

Serbia ka arritur që të fitoj ndeshjen e dytë në kuadër të grupit D duke arketuar tri pikët e para. Gjermania pati një rast ideal për të barazuar rezultatin pas një penalltie të akorduar në minutën e 57 pasi Nemanja Vidic ndali topin me dorë. Lukas Podolski nuk arriti që të konk

• 2020-09-15T14:07:39.404Z

Gjermania mposhtë Portugalinë

Njëri nga favoritët për ta fituar Euro 2012, Gjermania ka qenë i sigurte në ndeshjen e parë të Grupi B. Gjermanët mposhtën Portugalinë me rezultat minimal 1:0. Në pjesën e parë, gjermanët kanë dominuar plotësisht përballë portugezëve, të cilët u munduan ta rrezikojnë portën e

• 2020-09-15T14:05:46.959Z

Gjermania pershendet Kroacine

Gjermania shprehu besimin e plote ne sistemin gjyqesor te Kroacise pas arrestimit te ish-kryeministrit Ivo Sanader i akuzuar per korrupsion. Gjate konferences per Ballkanin qe zhvillohet ne Berlin ministri i jashtem Guido Westervelle u tha gazetareve se Kroacia eshte ne etapen e fundit te

• 2020-09-15T14:02:25.986Z

GJERMANIA- INVESTIME

Bernd Borchard, vizita ne qytetet e vendit "Gjermania, investime te rendesishme ne Shqiperi" Gjermania do të mbetet një nga investitorët më të rëndësishëm për Shqipërinë, jo vetëm në fushën e energjetikës dhe ekonomisë por edhe në atë të kulturës, arsimit e shk

• 2020-09-15T14:07:41.709Z

Gjermania dhe europianet

Edhe vetë ata e dinë se ndaj të kaltërve nuk e kanë pasur kurrë të lehtë. E tregon tradita në turnetë e mëdhenj dhe bilanci aspak pozitiv në ndeshjet direkte. Por, Gjermania ka një statistikë thuajse në anën e saj kur vj

• 2020-09-15T14:05:15.766Z

Gjermania deklasoi Australinë

Kombëtarja e Gjermanisë ka shkëlqyer të dielën mbrëma në ndeshjen e dytë të xhiros së parë në Grupin B, duke e mposhtur Australinë me rezultat të thellë 4:0. Gjermanët furishëm e nisën takimin ndaj australianëve, me ç’rast në minutën e 8-të të ndeshjes ia dolën të kaloj

• 2020-09-15T14:09:50.476Z

Gjermania shpallet kampione bote

Gjermania u shpall kampione bote per here te katert duke u bere e para skuader europiane qe fiton ne toke amerikan-olatine. Gjermania fitoi me rezultatin 1 me 0 ne finale me Argjentinen. U desh koha shtese pasi rezultati pas 90 minutash ishte i barabarte 0 me 0. Ne minuten e 113 ishte pikerisht M