Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanine

Total: 1181
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.475Z

Bashkim Zeneli Per Gjermanine

brbrDiplomati i njohur Bashkim Zeneli sjell botimin e tij politiko-diplomatik mbi Gjermanine Ne 25 vjetorin e renies se murit te Berlinit ambasadori boton librin per zhvillimet politike ne Gjermani jo vetem ne periudhen 1997-2002 kur ai sherbeu si ambasador por edhe per historine moderne te pas Luf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.807Z

Shperthim ne nje anije qe lidhte Gjermanine me Lituanine

Berlin 11 tetor NOA - Nje shperthim ka provokuar nje zjarr te madh ne nje traget qe lidh Gjermanine me Lituanine ne Detin e Veriut duke shkaktuar plagosjen e lehte te disa personave. Lajmi eshte bere i ditur nga kapitaneria e Cuxhaven ne Gjermanine perendimore. Ka qene anija Lisco Gloria e c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.335Z

Shteti Islamik kercenon Gjermanine

0 brbr SSSAbrASS brbrShteti Islamik kercenon per te paren here Gjermanine me sulme terroristebrbr brbrSic raporton e perditshmja gjermane Di Velt xhihadistet kane publikuar nje video ku kercenimet i shprehin ne gjuhen gjermanebrbr brbrAta thone se do te hakmerren ndaj kancelares Angela Merkel per g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.346Z

Rusi,perkujtohet triumfi mbi Gjermanine

Me rastin e 9 majit, dites se triumfit sovjetik mbi Gjermanine naziste ne Sheshin e Kuq ne Moske eshte zhvilluar nje parade gjigande ushtarake.Ne paraden tradicionale kane marre pjese autoritetet me te larta shteterore ruse .

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.444Z

Ne dyshim per Gjermanine

Majkell Balak do te jete ne dyshim per t'u aktivizuar ne ndeshjen e radhes per Gjermanine, ne permbushje te objektivit, ne finalet e boterorit afrikan. Ekipi i Joakim Lev siguroi kualifikimin per ne finalet e Kupes se Botes dhe ndeshja e fundit me Finlanden pritet qe te jete sa per statistike. Fito

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Loew zgjat kontraten me Gjermanine

Trajneri i Gjermanise, Joachim Loew do te zgjase kontraten deri ne 2012: ne janar do te vihet dhe firma. Lajmin e ka bere te ditur Federata Gjermane e Futbollit. Loew, 49 vjec, ka zevendesuar Juergen Klinsmann pas boterorit 2006. Ai e ka drejtuar Gjermanine ne finalen e Euro 2008-es dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.138Z

Kuhn: Turqia mund ta mposhte Gjermanine

Trajneri i perfaqesueses se Zvicres, Kobi Kuhn, ka deklaruar se Kombetarja e Turqise mund t’i befasoje te gjithe edhe ne gjysmefinale, duke eliminuar Gjermanine. “Normale qe gjermanet jane favorite, pasi kane nje skuader mjaft kompakte dhe me futbolliste cilesore. Por, une do e prisja edhe nje k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama