Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermanis

Total: 5476
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.214Z

Bashkimi i Gjermanisë, Hoxhaj uron Westerwellen

 Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, me rastin e 23 vjetorit të bashkimit të Gjermanisë, i ka dërguar një telegram urimi ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjerm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.261Z

Ja fanelat e reja të Gjermanisë

Përfaqësuesja e Gjermanisë në futboll i ka prezantuar fanelat e reja. Mesut Ozil, Julian Draxler dhe Thomas Muller ishin lojtarët gjerman që i veshën për të parën herë këto fanela. "Adidas" është prodhuesi i këtyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.142Z

Art Krasniqi kampion i Gjermanisë në not

Art Krasniqi, është kampioni më i ri i Gjermanisë në not, në kategorinë e juniorëve. Kosovari, doli i pari në stilin e përzier në 400 metra duke fituar me rezultat 04:33,23. Me këtë arritje, ai synon normën olimpike. AdPlatformZon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.553Z

Argjentina pa Messin, ndaj Gjermanisë

Lionel Messi nuk do të ketë mundësi të ndihmojë Argjentinën në ndeshjen miqësore të kësaj të Mërkure që kombëtarja albiceleste do të luajë në Dyseldorf përballë Gjermanisë. Edhe pse trajneri i ri i La

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.615Z

Pa kapitenin, përballë Gjermanisë

Lajme jo të mira për Brazilin para ndeshjes gjysmëfinale përballë Gjermanisë. Nikoqirët e këtij botërori do ta nisin këtë ndeshje me dy pa dy lojtarët më të mirë të tyre. I pari është Neymar, i cili pas një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.392Z

Kosovë, ministrja Citaku priti ambasadorin e ri të Gjermanisë

PRISHTINË- Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, priti sot Ambasadorin e ri të Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, z. Ernst Reichel, me të cilin diskutuan për bashkëpunimin e shkëlqyeshëm mes Kosovës dhe Gjerma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.446Z

Ja fanelat e Gjermanisë për "Brazili 2014"

Përfaqësuesja e Gjermanisë i ka zbuluar fanelat që do ti veshë në Kampionatin Botëror "Brazili 2014"."Adidas" e ka bërë dizajnimin e këtyre fanelave të cilat do të jenë për Gjermaninë më ndryshe nga h

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama